Ofiary „Oszusta z Tindera” ogłosiły zbiórkę na spłatę długów! Chcą odzyskać ponad 3 mln zł!

Na temat „Oszusta z Tindera” huczy w mediach od wielu lat. Dokument na Netfliksie, opowiadający historię mężczyzny, który oszukał na miliony dolarów sporo kobiet cieszy się ogromną popularnością, a ofiary oszusta zdecydowały się po jego sukcesie zorganizować zbiórkę pieniędzy na spłatę swoich długów. Jak się okazuje, byłe dziewczyny „Oszusta z Tindera”, chcą w końcu zacząć normalne życie. Co więcej, ich oprawca jest na wolności i nadal świetnie się bawi.

Kim jest „Oszust z Tindera”?

Film, który powstał na platformie Netflix opowiada o mężczyźnie, który podając się za diamentowego potentata oszukał na miliony dolarów kilkanaście kobiet. Cecilie Fjellhoy, Pernilla Sjoholm i Ayleen Charlotte, bo tylko one zdecydowały się pokazać swoje twarze, nie ukrywają, że ich życie legło w gruzach, kiedy okazało się, że wszystko, co robił i mówił Shimon Hayout (bo tak naprawdę nazywa się „Oszust z Tindera”), było kłamstwem.

Przypomnijmy, że Shimon przedstawiał się jako Shimon Leviev, a jego ojcem miał być rosyjsko-izraelski miliarder, Lev Leviev. Swoim partnerkom kreślił piękne wizje przyszłości. Zabierał je do najdroższych restauracji i hoteli, stale wyznawał uczucia i doskonale wiedział, jak rozkochać w sobie kobietę. Następnie, kiedy był przekonany o miłości swojej partnerki, pożyczał od niej pieniądze pod pretekstem problemów z niebezpiecznymi ludźmi. Często także fingował własne porwania i próby pobicie.

To właśnie jego cwaniactwo sprawiło, że kobiety nie mogły się mu oprzeć i przelewały mu własne oszczędności. Niejednokrotnie także brały ogromne pożyczki, aby ratować swojego ukochanego. Szacuje się, że Shimon wyłudził od swoich ofiar niemal 10 milionów dolarów!

ZOBACZ TAKŻE: Tinder wywołuje lęk i niską samoocenę!? Zaskakujące wnioski naukowców!

Ofiary „Oszusta z Tindera” proszą o pomoc

Bohaterki dokumentu Netfliksa zdecydowały się na założenie zbiórki pieniędzy. Jak podkreślają, choć zdają sobie sprawę, że są inne dużo bardziej wartościowe cele i nie chcą wykorzystywać popularności filmu, to do założenia zbiórki namówili je widzowie.

Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ słyszałeś o naszej historii. Ostatnie dni były jak burza śnieżna, byłyśmy zaskoczone falą współczucia i wsparcia, jakie na nas spłynęło. Po wielu rozmowach, zdecydowałyśmy się rozpocząć tu zbiórkę. [...] Pozostaniemy na zawsze wdzięczne, jeśli zdecydujesz się przekazać nam darowiznę. Wszystko, czego pragniemy, to powrót do normalnego życia - piszą kobiety oszukane przez Shimona.

Jak do tej pory udało się im zebrać ponad 183 tysiące funtów, czyli w przeliczeniu na złotówki daje to kwotę niemal miliona złotych!

ZOBACZ TAKŻE:

Warto także podkreślić, że kiedy oszukane kobiety starają się wrócić do normalności i spłacić zaciągnięte długi ich oprawca bawi się w najlepsze. Choć został skazany przez izraelski sąd na karę 18 miesięcy pozbawienia wolności, to po 5 miesiącach odsiadki już dwa lata temu wyszedł na wolność. Dziś pławi się w luksusach, a także związał się z izraelską modelką. Po premierze filmu ze swoim udziałem zmienił ustawienia profili w mediach społecznościowych na prywatne oraz zapowiedział, że planuje przedstawić historię z własnej perspektywy.

Dziękuję za ogrom otrzymanego wsparcia. Podzielę się swoją historią w ciągu najbliższych dni, gdy znajdę sposób, aby opowiedzieć wszystko jak najlepiej i z szacunkiem dla siebie oraz osób zainteresowanych. Do tego czasu, proszę, miejcie otwarte umysły i serca.

Udostępnij: