„Mała syrenka” wraca do kin po 30 latach (ZOBACZ ZWIASTUN)

Na gali rozdania Oscarów pokazano pełny zwiastun nowej wersji "Małej syrenki". Aktorska wersja popularnej bajki przedstawia zupełnie nowe wcielenie Arielki! Film wraca na ekrany kin po ponad 30 latach! Nie możecie się doczekać? My też!

  Zobacz pełny zwiastun „Małej syrenki”

  Na gali rozdania Oscarów zaprezentowano pełny zwiastun „Małej syrenki”. Aktorska adaptacja kultowej bajki Disneya wraca do kin po ponad 30 latach!

  Film opowiada o losach syrenki, która pragnie za wszelką cenę poznać świat ludzi. W tym celu postanawia zawrzeć układ z morską czarownicą Urszulą, by zamienić swój piękny głos i ogon na ludzkie nogi. Nie spodziewa się jednak, jakie tragiczne konsekwencje może to spowodować.

  Zobacz zwiastun:

  Nowa wersja „Małej syrenki” wzbudza wiele kontrowersji

  nowa adaptacja „Małej syrenki” od samego początku wzbudzał wiele kontrowersji. Już jesienią po publikacji pierwszego zwiastuna, w sieci się zagotowało! Niemałe poruszenie wywołał wybór aktorki, która wcieli się w kultową Arielkę. Niektórzy fani byli oburzeni jej kolorem skóry. Wielbiciele bajki uważają, że nowa bohaterka nie powinna być czarnoskóra. Przypomnijmy, że główną rolę w filmie zagra Halle Bailey. Młoda aktorka i piosenkarka na castingu urzekła reżysera filmu Roba Marshalla swoim głosem i naturalnością:

  Naszym celem było odnalezienie kogoś, kto byłby niewiarygodnie silny, pełen pasji, piękny, mądry, sprytny, a także pełen ognia i radości.

  ZOBACZ ZWIASTUN: Zespół KULT w żałobie. Nie żyje jeden z członków ekipy!

  Fanom nie spodobał się kolor skóry syrenki!

  Niestety części fanów nie spodobał się kolor skóry aktorki! Już w momencie ogłoszenia Bailey nową Arielką w 2019 roku, część fanów wyraziła swoje oburzenie.

  Przez to odtwórczyni głównej roli, musiała się mierzyć z falą rasizmu ze względu na swój kolor skóry.  alle Bailey w wywiadzie dla magazynu  "Variety" wyznała, że mierzyła się z hejtem. Przyznała, ze rasistowskie komentarze ją zabolały, ale dziadkowie dodali jej sił, by przetrwać ten trudny czas:

  Ważne jest, aby mieć przy sobie wspierające osoby. Trudno jest samemu unieść ciężar świata. To było piękne, gdy usłyszałam słowa zachęty od dziadków, którzy powiedzieli mi: nie rozumiesz, czym twoja rola jest dla nas, dla naszej czarnoskórej społeczności i dla wszystkich małych dziewczynek, które będą mogły zobaczyć siebie w tobie.

   

  Udostępnij: