Polski film „Johnny” podbija Netfliksa! Prawdziwa historia ks. Jana Kaczkowskiego

Polski film “Johnny” podbija Netfliksa! W tym tygodniu znalazł się na liście najczęściej oglądanych filmów w kilkudziesięciu krajach. Opowiada prawdziwą historię zmarłego księdza Jana Kaczkowskiego i jego niezwykłej przyjaźni z Patrykiem Galewskim.

  „Johnny” o czym jest ten film?

  Skazany na prace społeczne w hospicjum młody przestępca zaprzyjaźnia się z pełnym empatii księdzem, który całkowicie zmienia jego życie.

  Obraz w reżyserii Daniela Jaroszka, opowiada prawdziwą historię księdza Jana Kaczkowskiego i jego przyjaźni z Patrykiem Galewskim. W rolę główną ks. Kaczkowskiego wcielił się Dawid Ogrodnik („Najmro”, „Chce się żyć”, „Jesteś Bogiem”), natomiast Patryka Galewskiego zagrał Piotr Trojan, znany z roli Tomka Komendy w filmie „25 lat niewinności Tomka Komendy”. W pozostałych rolach wystąpili: Anna Dymna, Maria Pakulnis, Magdalena Czerwińska, Michał Kaleta i Witold Dębicki.

  Piotr Trojan tak ocenił film:

  Ten film jest generalnie o człowieczeństwie, o tym, jak można pozbyć się egoizmu w kluczowym momencie odchodzenia. O tym, że do samego końca można zachowywać się fantastycznie, ciągle być altruistycznie nastawionym do ludzi i świata.

  Polski film hitem Netfliksa! TOP10 w wielu krajach!

  Polski film trafił w gusta międzynarodowej publiczności i szturmem podbija Netfliksa. Niemcy, Austria, Włochy, Norwegia, Czechy, Irlandia, Hiszpania, Argentyna, Brazylia, Kolumbia, Urugwaj, Meksyk, Paragwaj to tylko niektóre kraje, w których “Johnny” plasuje się na liście TOP10 ubiegłego tygodnia!

  A czy Ty oglądałeś/aś już film o księdzu Janie Kaczkowskim?

  ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski zdradził, co działo się w szatni po wygranym meczu z Albanią 

  Niezwykłe życie księdza Jana Kaczkowskiego

  Jan Kaczkowski był człowiekiem powołanym do bycia duchownym. To założyciel i dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, prezbiter, pisarz. Prowadził warsztaty, seminaria, wykłady z tematyki hospicyjnej. Organizował wolontariat w hospicjach, gdzie zaangażowana była trudna młodzież i osoby skazane. Był autorem wielu wartościowych książek. Był również Ambasadorem Krakowskich Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku, a ponadto prowadził swój vlog na portalu Boska.TV. Został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Duchowny odszedł w domu rodzinnym w Sopocie po długiej walce z rakiem nerki i glejakiem mózgu. Zmarł 28 marca 2016 roku.

  Udostępnij: