Lewandowski zdradził, co działo się w szatni po wygranym meczu z Albanią

W miniony poniedziałek Polska zagrała swój drugi mecz w eliminacjach do najbliższych Mistrz Europy w Piłce Nożnej. Nasza reprezentacja ostatecznie wygrała z Albanią, pokonując rywala 0:1. Robert Lewandowski zdradził, co działo się w szatni po wygranym meczu.

Reprezentacja Polski pokonała w swoim ostatnim meczu Albanię 1:0. Po blamażu na wyjeździe, kiedy to biał-czerwoni doznali sromotnej porażki 1:3 w starciu z Czechami, tym razem Polacy grali na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W drugim meczu eliminacji do Euro 2024 reprezentacja naszego kraju pokonała Albanię, a jedyną bramkę w spotkaniu strzelił Karol Świderski w 41. minucie pierwszej połowy.

Lewandowski po meczu z Albanią

Chociaż mecz Polski z Albanią w wykonaniu biało-czerwonych nie był najlepszym sportowym widowiskiem, ostatecznie nasi Rodacy zdobyły trzy cenne punkty.

Po spotkaniu piłkarze z większym spokojem niż dwa dni wcześniej po porażce z Czechami odpowiadać mogli na pytania dziennikarzy. Oczywiście sporym zainteresowaniem cieszył się kapitan naszej kadry. Robert Lewandowski przyznał, że mimo iż jego drużyna wygrała, ich postawa na murawie nie była bezbłędna.

Kontrowaliśmy ten mecz, ale mogliśmy zrobić więcej w ofensywie

„Lewy” stwierdził, co najbardziej szwankowało u Polaków w ostatnim spotkaniu z Albanią.

Trudno nam było nam się przedostać i dostarczyć piłkę w pole karne, bo Albania grała bardzo defensywnie. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Na papierze czterema obrońcami, ale w praktyce było ich pod własną bramką pięciu, a nawet sześciu. Niestety brakowało nam ostatniego podania, żeby wyłożyć piłkę komuś na strzał. W drugiej połowie być może sytuacji było trochę więcej, ale zabrakło z kolei wykończenia

Robert Lewandowski przyznał, że zwycięstwo było im bardzo potrzebne i to liczyło się w tamtym momencie bardziej niż styl, w jakim grali.

To był mecz na przełamanie po tym, co stało się w Pradze. Trener Fernando Santos zobaczył jak funkcjonujemy i czego nam potrzeba, ale ważniejszy był dziś wynik, niż dobra gra — przyznał

Kapitan polskiej reprezentacji zdradził także, jakie nastroje panowały w szatni po wygranym meczu z Albanią.