Oficjalnie potwierdzono: Harry Potter powraca jako serial!

To wiadomość, na którą od dawna czekali miłośnicy przygód młodego czarodzieja! Oficjalnie potwierdzono, że "Harry Potter" powróci, tym razem jako serial! Będzie to zupełnie nowa adaptacja uwielbianej książkowej serii J.K. Rowling! Co jeszcze wiadomo o nowym projekcie?

  Harry Potter jest uwielbiany od lat

  Bestsellerowa seria powieści autorstwa brytyjskiej pisarki J.K. Rowling, o młodym czarodzieju, podbiła serca fanów na całym świecie. Siedem książek zostało opublikowanych w latach 1997 — 2007, doczekały się one ekranizacji wykonanej przez wytwórnię Warner Bros, w postaci ośmiu filmów.

  Harry i jego przyjaciele ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, przez lata byli wystawiani na ciężkie próby, aby ostatecznie zmierzyć się z Lordem Voldemortem i jego poplecznikami. To piękna historia, nie tylko o magii, ale przede wszystkim o sile przyjaźni, miłości, odwadze i walce dobra ze złem.

  Harry Potter powraca jako serial! 

  „Harry Potter” zostanie zekranizowany na nowo. Tym razem jako serial, a każdy sezon ma zekranizować jedną z siedmiu książek serii! Co jeszcze wiadomo o projekcie?

  Serial o Harrym Potterze na nowej platformie

  Wiadomo już, że nowy serial o Harrym Potterze to wielki projekt, który ma być zrealizowany po powstaniu nowej usługi, która połączy HBO Max z Discovery+. Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav, ogłosił, że będzie on flagową produkcją nowej platformy. Produkcja ma być:

  „serialem trwającym dekadę, wyprodukowanym z tym samym epickim kunsztem, miłością i troską, z których znane jest to uniwersum”.

  ZOBACZ TAKŻE: Są wyniki badań DNA Polki podającej się za zaginioną Madeleine McCann! Już wszystko jasne!

  Nie będzie to jednak nowa historia osadzona w świecie czarodziejów, a jedynie adaptacja całej książkowej serii J.K. Rowling. Oznacza to, że w serialu zobaczymy te same wątki, które pojawiły się w filmach, tyle że… nakręcone na nowo.

  Serial będzie miał zupełnie nową obsadę i nie będzie w żaden sposób powiązany z cyklem kinowym. Produkcja będzie w całości oparta na książkach, a J.K. Rowling ma zostać producentką wykonawczą serialu:

  „Każdy sezon będzie autentyczny w stosunku do oryginalnych książek i przybliży Harry’ego Pottera i te niesamowite przygody nowej publiczności na całym świecie, podczas gdy oryginalne, klasyczne i uwielbiane filmy pozostaną rdzeniem serii i będą dostępne do oglądania na całym świecie”

   

  Udostępnij: