Harrison Ford nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. „Indiana Jones” nie mógł powstrzymać łez

Harrison Ford został uhonorowany Złotą Palmą za całokształt twórczości na 76. Festiwalu Filmowym w Cannes. Trofeum odebrał podczas uroczystej premiery filmu "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia". Aktor w trakcie ceremonii nie potrafił powstrzymać łez!

  Harrison Ford nagrodzony Złotą Palmą w Cannes

  W rolę legendarnego Indiany Jonesa, Harrison Ford wcielił się po raz pierwszy w 1981 roku. Aktor wielokrotnie podkreślał, że nikt nie powinien po nim przejąć tej roli, bo "Indiana Jones to ja".

  Właśnie został uhonorowany Złotą Palmą za całokształt twórczości na76. Festiwalu Filmowym w Cannes. Trofeum odebrał podczas uroczystej premiery filmu "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia". Ponad 40 lat od premiery pierwszego filmu z serii, Ford dostał podczas festiwalu w Cannes pięciominutową owację na stojąco. Aktor nie potrafił ukryć wzruszenia i łez napływających do oczu!

  https://www.instagram.com/reel/CsZ5ndrJ9JU/?utm_source=ig_embed&ig_rid=0b78eb9b-781f-4137-a4e5-ceea418f596e

  „Indiana Jones i Tarcza Przeznaczenia” ostatni raz z Harrisonem Fordem

  „Indiana Jones i Tarcza Przeznaczenia” to już piąta część przygód sławnego archeologa. W rolę odważnego poszukiwacza przygód, po raz ostatni wcielił się Harrison Ford. Tym razem 80-letni aktor na potrzeby produkcji został cyfrowo odmłodzony. W wywiadzie powiedział, że jest zadowolony z tego, jak go odmłodzono w filmie:

  "Chyba nie chcę wiedzieć, jak to działa - ale działa. Nie sprawia jednak, że chcę być młodszy. Cieszę się, że doszedłem do swojego wieku."

  ZOBACZ TAKŻE: Justyna Kowalczyk pokazała ostatnią wiadomość od męża!

  O czym będzie ostatnia część przygód Indiany Jonesa?

  Reżyserem filmu i autorem scenariusza jest James Mangold. W obsadzie filmu, poza Harrisonem Fordem, znaleźli się Mads Mikkelsen oraz John Rhys-Davies, Antonio Banderas, Boyd Holbrook i Toby Jones.

  Scena otwierająca film ma rozgrywać się w 1944 roku. Producentka Kathleen Kennedy w wywiadzie dla magazynu „Empire” zapowiada:

  Mam nadzieję, że choć o tej scenie będzie się mówiło w kategoriach technologicznych, to gdy widzowie ją zobaczą, pomyślą, że odnaleźliśmy nagranie, które zostało zrealizowane czterdzieści lat temu. Od razu wrzucimy ich w przygodę i będą mieli poczucie, że oto znaleźli się w filmie o Indianie Jonesie.

  Indiana Jones znów zmierzy się z nazistami

  Akcja filmu będzie rozgrywać się głównie w 1969 roku, w czasie kosmicznego wyścigu Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego. Fabuła ma się koncentrować nad tym, że podwaliny pod amerykański program kosmiczny stworzyli byli naziści. Czarny charakter filmu Voller jest inspirowany prawdziwą postacią Wernhera von Brauna - konstruktora rakiet pracującego dla armii Hitlera, a po wojnie- współtwórcy programu kosmicznego Stanów Zjednoczonych. W tej części filmu Indiana Jones po raz kolejny zmierzy się ze swoimi zaprzysięgłymi wrogami.

  Zobacz ZWIASTUN „Indiana Jones i Tarcza Przeznaczenia”

  Nie możesz doczekać się premiery kultowego filmu? Fil wejdzie do polskich kin w czerwcu! Tymczasem zobacz zwiastun piątej części przygód Indiany Jonesa:


   

  Udostępnij: