„Nigdy w życiu!” świętuje 20 lat! Kultowe teksty z filmu

„Nigdy w życiu!” to kultowa polska komedia romantyczna z 2004 roku, zrealizowana na podstawie powieści Katarzyny Grocholi. Trudno uwierzyć, że od premiery minęło już 20 lat! Z tej okazji przedstawiamy kultowe teksty z filmu!

  „Nigdy w życiu!” świętuje 20 lat!

  Uwielbiana komedia romantyczna w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, ma już 20 lat. „Nigdy w życiu!” to film w gwiazdorskiej obsadzie. W rolę Judyty wcieliła się Danuta Stenka. Jej córkę Tosię zagrała Joanna Jabłczyńska, przyjaciółkę Ulę- Joanna Brodzik. W filmie wystąpili także Jan Frycz, Artur Żmijewski i Kinga Preis.

  Warto wspomnieć o tym, że „Nigdy w życiu” powstała na podstawie powieści autorstwa Katarzyny Grocholi. To początek serii „Żaby i anioły”, kolejne części kontynuujące przygody Judyty to: „Serce na temblaku”, „Ja wam pokażę!” oraz „A nie mówiłam!”.

  „Nigdy w życiu!”- o czym jest ten film?

  Co zrobić, gdy nagle kobietę porzuca facet, a ich dotychczasowym idealnym mieszkanku uwije gniazdko dla nowej wybranki? Po pierwsze, nigdy w życiu nie załamywać rąk. Nie poddawać się! Zbudować dom, posadzić drzewo. Kto powiedział, że to męska rzecz? Po drugie, nigdy w życiu nie ufać facetom. Oprócz seksu nie nadają się do niczego. Po trzecie, nie czekać na miłość! Przestać o niej marzyć! Naprawdę? Nigdy w życiu? Przecież każdemu wolno marzyć, a marzenia czasami się spełniają...

  ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego ciągnie nas do TOKSYCZNYCH partnerów?

  Gdy Judyta (Danuta Stenka) zostaje porzucona przez męża, postanawia wraz z nastoletnią córką Tosią (Joanna Jabłczyńska) diametralnie zmienić swoje życie. Przeprowadza się do podwarszawskiej wsi, a tam, wspierana przez przyjaciółkę Ulę (Joanna Brodzik), buduje dom. Na życie zarabia, odpisując na listy czytelnikom popularnego pisma kobiecego. Dotykają one najrozmaitszych spraw – od problemów z biurokracją po najbardziej intymne sprawy. Tą drogą nawiązuje korespondencję z niejakim Leonem Zakrzewskim, który poprosił redakcję o wsparcie, po tym jak sam został porzucony…

  Kultowe teksty z filmu „Nigdy w życiu!”

  Może zamiast przygotowywać się do życia, warto troszkę pożyć?

   

  Boże, dlaczego to mnie spotkało? Akurat mnie? Przecież statystyki mówią, że spotyka to co dziesiątą kobietę w naszym kraju. Dlaczego musiałam być ta dziesiąta? Wystarczyło, by jakoś inaczej się ustawić w statystyce.

   

  Jak kochać to księcia, jak kraść to miliony.

   

  Bo może właśnie o to w życiu chodzi. Żeby ktoś przy tobie był - nawet kiedy szukasz w nocy małego zagubionego kotka. Nawet jak świeczka się nie pali.

   

  Dziewczyno, czekaj na te najdroższe prezenty, które wymagają nie pieniędzy i nie sklepu - ale odrobiny uwagi i serca.

   

  Ustrzeż mnie, Panie, od mężczyzny, o którym pomyślę, że jest inny.

   

  To od Ciebie zależy, jak się będziesz czuła.

   

   

  Udostępnij: