10 cytatów z książki „Zanim się pojawiłeś”, które chwytają za serce

To jedna z najbardziej poruszających powieści romantycznych ostatnich lat! Lou jest energiczną i niepoprawną optymistką, która wśród bliskich ma opinię nieco dziwacznej ekscentryczki. Pewnego dnia otrzymuje posadę opiekunki bogatego bankiera Willa, który cudem przeżył dramatyczny wypadek, ale przy tym całkowicie stracił chęć do życia. Okazuje się, że nowa praca będzie wymagać od niej niemal niemożliwego. Z czasem między Lou a Willem rodzi się płomienne uczucie, które jednak mogą pokrzyżować plany mężczyzny. Oto 10 cytatów z książki „Zanim się pojawiłeś”, które chwytają za serce!

  10 cytatów z książki „Zanim się pojawiłeś”, które chwytają za serce

  1.

  Człowiek ma tylko jedno życie. I właściwie ma obowiązek wykorzystać je najlepiej, jak się da.

  2.

  Zmuszaj się do przekraczania własnych granic. Nie spoczywaj na laurach. Noś z dumą swoje pasiaste rajstopy. A jeśli się upierasz, żeby związać się na stałe z jakimś śmiesznym gościem, zachowaj to gdzieś w sobie. Świadomość, że wciąż masz przed sobą możliwości, to luksus.

  3.

  W życiu wszystkiego powinno się spróbować chociaż raz.

  4.

  Pocałowałam go, próbując przywołać go z powrotem. Przez chwilę zatrzymałam wargi na jego ustach, tak że nasze oddechy się zmieszały, zostawiłam słony ślad na jego skórze, a ja powiedziałam sobie, że jakieś jego cząsteczki na zawsze będą częścią mnie, wciąż żywe, wieczne. Chciałam dać mu całą swoją energie i zmusić go żeby żył.

  5.

  Ale jeśli się kogoś kocha,to chyba nie powinno się odpuszczać.

  6.

  Różne rzeczy się zmieniają, rozwijają się albo obumierają, ale życie toczy się dalej.

  7.

  Już sama nie wiem, co się ze mną dzieje. Wiem tylko, że przez większość czasu wolałabym być z nim niż z kimkolwiek innym.

  8.

  Kiedy wpada się po uszy w zupełnie nowe życie – albo zostaje się wepchniętym do cudzego, tak że równie dobrze można by stać, przyciskając twarz do okna mieszkania tego człowieka – człowiek musi się na nowo zastanowić nad tym, kim jest.

  9.

  Pomóc można tylko komuś, kto tego chce.

  10.

  (...) chcę, żeby żył, tylko jeśli on tego chce. Jeśli nie chce, to zmuszając go, żeby dalej to ciągnął, ty, ja, niezależnie od tego, jak bardzo go kochamy – stajemy się tylko kolejnymi gnojkami, którzy pozbawiają go wyboru.

  ZOBACZ TAKŻE: 15 najpiękniejszych cytatów z książki „Pamiętnik”

  Udostępnij: