Często słyszymy, że to co dajemy, do nas wróci. Dowiedz się, czym jest słynna karma i czy rzeczywiście może do nas wrócić?

Karma wraca

Często słyszymy, że karma wraca. Co to tak naprawdę oznacza? To, że dobro lub zło raz wysłane w świat, wróci do nas za każdym razem: prędzej, czy później. Karma może oznaczać zadośćuczynienie za wszelkie nasze czyny.

Czym jest karma?

Karma to abstrakcyjne pojęcie, wywodzące się z buddyzmu. Dosłowne tłumaczenie to „praca” lub „działanie”. Karma oznacza „zamierzone działanie” i jest prawem przyczyny i skutku. To czyn, który przynosi jakiś rezultat. Od każdego człowieka zależy, czy zastosuje w danej chwili dobrą, czy złą karmę. Poznaj prawa, jakimi kieruje się karma.

Prawa karmiczne

Prawo neutralności

Wszechświat jest neutralny, prawo karmiczne obejmuje jednakowo wszystkie żywe stworzenia.

Prawo przyczynowości

Nasze działania prowadzą do określonych rezultatów. Wszystko, co się dzieje w życiu ma konkretną przyczynę. Dostajesz tylko to, na co zapracujesz.

Prawo kreacji

Bądź aktywnym uczestnikiem swojego życia. Bierz w nim udział, a Twoje wnętrze (zachowanie i działanie) będzie kształtować otoczenie.

Prawo odpowiedzialności

W swoim życiu jesteśmy odpowiedzialni za siebie, swoje myśli, słowa i uczynki. Nie powinniśmy zrzucać winy na innych, los lub Boga. Wszystko zależy od nas samych.

Prawo jedności

Cały wszechświat jest ze sobą połączony. Nawet najmniejsze rzeczy mają ogromne znaczenie. Przywiązuj w życiu wagę do drobiazgów, ponieważ pierwszy krok zawsze prowadzi do ostatniego.

Prawo wzrostu

Ciągle się rozwijamy i zmieniamy, nikt nie pozostaje taki sam. Rozwijamy się duchowo, kształtując samego siebie, przez cały czas zmieniamy swoje wnętrze.

Prawo skupienia

W 100% angażuj się wykonywane zadanie. Skupiaj się na jednym celu. Wykorzystaj swój potencjał, zwracając uwagę ku jednej rzeczy. Ustal priorytety, nie rób wszystkiego naraz.

Prawo podziału

Dziel się z innymi, ponieważ to co dajemy, zawsze do nas wraca.

Prawo cierpliwości

Zawsze jest coś, na co czekamy. Wszystkie nasze wysiłki wymagają cierpliwości i wysiłku. Niczego nie otrzymasz za darmo, na wszystko trzeba zapracować.

Prawo równowagi

Wszystko we wszechświecie pozostaje w równowadze, więc nie popadaj w skrajności i zachowaj wewnętrzną harmonię.

Czy warto wierzyć w karmę?

Choć wiele osób wierzy w karmę , to warto sobie uświadomić, że naszym życiem nie rządzi przeznaczenie, los ani siła wyższa, tylko my sami. Nie warto ślepo wierzyć w przeznaczenie i się na nim opierać. Powinniśmy nauczyć się żyć w zgodzie ze sobą, ale także uwierzyć, że tylko my jesteśmy odpowiedzialni za to, co nas spotyka.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img