Duch, czy wyimaginowany przyjaciel? Czy dzieci faktycznie widzą duchy?

Nie brakuje historii, w których maluchy widzą coś, czego dorosły człowiek nie jest w stanie dostrzec. Czy jednak zastanawialiście się nad tym, co tak naprawdę widzą dzieci? A być może ktoś z was miał do czynienia z taką sytuacją? Warto zapoznać się z kilkoma teoriami, które rzucają nowe światło na to, co widzą nasze pociechy.

Historia 4-letniego Filipa

Kiedy 4-letni syn przyjaciółki po raz pierwszy zobaczył w domu „nieproszonego gościa”, mało kto był w stanie w to uwierzyć. Cała historia miała miejsce pewnego majowego wieczoru, kiedy szedł do łazienki. Ni stąd, ni zowąd przerażony biegiem wrócił do pokoju mówiąc, że „w wannie siedzi dziewczynka, która chce się z nim pobawić”.

Nie da się ukryć, że sama twarz przerażonego 4-latka mogła dać dorosłym już sporo do myślenia. Niemniej jednak sytuacja ta miała miejsce tylko raz i już nigdy więcej 4-latek nie wspominał o „koleżance z wanny”. Czy w takim razie coś się mu przewidziało, czy faktycznie dzieci są w stanie dostrzec coś, czego oko dorosłego człowieka nie zobaczy? Oto kilka teorii, które mogą wyjaśniać, czy dzieci faktycznie mogą widzieć duchy.

ZOBACZ TAKŻE: Znaki świadczące o tym, że zmarli chcą nawiązać z nami kontakt!

Czy dzieci widzą duchy?

1. Nie brakuje wśród nas osób, które wierzą, że każdy człowiek ma zdolność do widzenia zjawisk nadprzyrodzonych oraz łączenia się z drugą stroną. Jednak zdolność ta zdaniem niektórych dotyczy jedynie dzieci. Teoria ta mówi, iż dziecko nie do końca zdaje sobie sprawę, że widzi coś, czego inni domownicy nie mogą dostrzec. Zdolność ta ma mijać w momencie, kiedy stają się bardziej świadome otaczającego je świata.

2. Teoria biologiczna jest nieco bardziej konkretna. Dorosły człowiek widzi jedynie fale o długości od 400 do 700 nm. Światło UV widoczne jest zaś od 315 do 400 nm. Mówi się, że zjawiska paranormalne widoczne są w świetle podczerwonym. Ciekawe jest to, że dzieci zauważają fale już od 380 nm, co poszerza znacznie ich spektrum widzenia. Można więc snuć teorie, że to właśnie dlatego dziecko jest w stanie zobaczyć ducha.

3. Ostatnia z teorii mówi, że dzieci często skupiają swoją uwagę na jednym punkcie. Zapewne niejednokrotnie widziałeś dziecko, które stoi w bezruchu i wpatruje się w przestrzeń. Wiele osób sądzi, że najmniejsi są w stanie widzieć błąkające się dusze, które wcześniej opuściły swoje ciała. Poniższy filmik może być na to dowodem, jednak nigdy raczej się nie dowiemy, co zobaczył chłopczyk na nagraniu (50 sek. filmiku).Co zrobić, kiedy twoje dziecko widzi zjawiska nadprzyrodzone?

Przede wszystkim nie panikuj i nie pokazuj, że się boisz. Porozmawiaj z dzieckiem i dowiedz się, co go wystraszyło lub zaciekawiło. Nie opowiadaj mu strasznych historii, bo to tylko pogorszy sytuację. Przede wszystkim należy wówczas odwrócić uwagę dziecka i zająć go czymś bardziej przyziemnym.

A wy wierzycie w duchy?

Udostępnij: