Rzeczy, za które każda silna kobieta nie przeprasza!

Silna kobieta to niezależna i odważna istota, która podąża za swoimi planami i marzeniami. To kobieta, która nie boi się wyrażać swoich własnych opinii i się ich trzymać. Silne kobiety dobrze wiedzą, za co powinny przeprosić, a do czego całkowicie mają prawo. Istnieją pewne rzeczy, za które nigdy nie usłyszymy słowa „przepraszam” z ust takiej kobiety. Co do nich należy?

  Decydowanie o swoim życiu

  Taka kobieta doskonale wie, jak jej życie powinno wyglądać. Układa i planuje każdy swój dzień, miesiąc i rok. Dąży do samospełnienia się i nie chce, aby ktoś jej mówił, co jest dla niej najlepsze. Mało kiedy słucha się czyiś rad i z pewnością nie przeprosi za to, że układa swoje życie we własny sposób.

  Oczekiwania

  Każdy zmienia swoje plany i cele ze względu na doświadczenia i marzenia. Zmieniają się też nasze oczekiwania wobec siebie i otoczenia. Silna kobieta zdecydowanie nie będzie przepraszać za swój rozwój i zmianę swoich potrzeb. Jest to część jej teraźniejszości, którą sama wybrała.

  Własne decyzje

  Nasze decyzje nie zawsze są mile widziane przez innych. Dlatego często powstrzymujemy się przed ich podjęciem, ze względu na opinie innych. Takie coś jednak nie ma miejsca w życiu silnej kobiety. Podejmuje ona decyzje pod kątem własnych wartości i przekonań. Nie interesuje ją to, czy dana decyzja jest pochwalana przez społeczeństwo.

  Szczerość

  Silna kobieta widzi różnicę między szczerością a byciem nieprzyjemnym. Nie zawsze zgadza się z opinią ludzi, a więc świadomie wypowiada się na ten temat. Jej szczerość nie zawsze podoba się innym, ale nie ma zamiaru przepraszać za coś, co naprawdę myśli.

  Potrzeby

  Taka kobieta traktuje swoje potrzeby jako priorytet. Lubi i chce pomagać innym, ale nie jej własnym kosztem. Ma świadomość, że jej siła pochodzi ze spełniania własnego siebie. Zaspokajanie własnych potrzeb jest jej najważniejszym celem, który stara się spełniać codziennie. Wie, że to jest jej droga do sukcesu.

  Asertywność

  Odmowa nie stanowi żadnego problemu dla silnej kobiety. Nie zmusza się do czegoś, czego tak naprawdę nie chce. Również nie obwinia się za to, że podążyła za głosem własnego serca, a więc z pewnością nie będzie przepraszać za to, że nie zrobiła czegoś wbrew swojej woli.

  Silna kobieta przede wszystkim podąża za tym, co kocha i pragnie. Jest w stanie poświęcić wiele dla swoich bliskich, ale siebie stawia na pierwszym miejscu, a przede wszystkim nie pozwoli, aby ktoś wskazywał drogę jej własnego życia.

  Stawienie siebie na pierwszym miejscu

  W obencych czasach często wymaga się od kobiet poświęceń i odkładania swoich potrzeb na bok. Wiele kobiet żyje w przeświadczeniu, że powinna stawiać siebie na ostatnim miejscu i dogadzać innym, nawet jeśli wiąże się z to z wyjściem ze swojej strefy komfortu. Z całą pewnością takiego zdania nie są silne kobiety, które za stawianie swoich potrzeb na pierwszym miejscu nigdy nie powinny nikogo przepraszać! 

  ZOBACZ TAKŻE: Irytujące rzeczy, które faceci robią w łóżku! 

  Udostępnij: