9 cech u kobiet, które działają na mężczyzn jak magnes

Choć wydawałoby się, że w relacjach damko- męskich wygląd jest pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę, to nie do końca prawda. Czasem większe znaczenie mają inne cechy! Przedstawiamy te najważniejsze z nich, które na mężczyzn działają jak magnes!

9 cech u kobiet, które działają na mężczyzn jak magnes

Wrażliwość

Emocje są częścią każdego człowieka, a więc naturalne jest, że odczuwamy każdą z nich. Jednak niektórych cech mężczyznom brakuje bardziej, niż innych. Jedną z nich jest wrażliwość, dlatego też tak bardzo szukają jej u kobiet. Ta cecha umiejętności przyznania się do własnych emocji i zaakceptowanie ich, a także delikatność, troska, opiekuńczość i empatia. Czułość i dobre serce są w stanie skruszyć zbroje nawet najtwardszego twardziela.

Optymizm

To udowodnione, że ludzie mają ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Nastawienie innych jest zaraźliwe, więc jeśli przebywamy w otoczeniu osób, które narzekają i są wiecznie niezadowolone, źle to na nas wpływa. Dlatego warto wiązać się z pozytywnymi i radosnymi osobami, które zarażą nas dobrą energią. Z tego powodu mężczyźni szukają kobiet pozytywnie nastawionych do świata i innych. Takich, które z uśmiechem idą przez życie i optymistycznie patrzą w przyszłość.

Poczucie humoru

Poczucie humoru to cecha bardzo ważna w związku. Podobieństwo poczucia humoru między partnerami może sprawić, że relacja będą szczęśliwsza i trwalsza. Eksperci od związków są zdania, że podobne poczucie humoru zbliża partnerów i wzmacnia ich wzajemną atrakcyjność.

Inteligencja

To kolejna cecha, która działa na mężczyzn jak magnes. Naukowcy z Uniwersytetu w Szkocji badali przyczyny męskiej demencji. Wyniki wskazały, że partnerzy inteligentnych kobiet nie chorowali na nią tak często, jak pozostali. Jak się okazało posiadanie inteligentnej żony, korzystnie wpływa na stan zdrowia mężczyzny.

Odwaga

Cecha ta wiąże się z chęcią poznania nowych rzeczy oraz ciekawością świata. Dzięki odwadze do mamy możliwość zbierać doświadczenia, wiedzę oraz stajemy się bardziej otwarci. Mężczyźni szukają tej cechy u kobiet, z którymi zamierzają się związać.

Spontaniczność

Spontaniczne kobiety jak magnes przyciągają do siebie mężczyzn, którzy lubią, kiedy coś w ich życiu się dzieje. Spontaniczność oznacza niesamowitą energię, ciekawość świata, odwagę i pewność siebie. Przeciwdziała z kolei nudzie i rutynie, które są cichymi zabójcami każdego związku.

Uczciwość

Uczciwość i szczerość to bardzo ważne cechy, zwłaszcza w miłosnej relacji. Zaufanie to podstawa każdego związku. Kobieta która przyciąga mężczyzn jest uczciwa wobec siebie i partnera. Nie boi się mówić prawdy, jest bezpośrednia, komunikuje się w jasny i otwarty sposób. Nie oszukuje, nie kłamie i nie wykorzystuje innych do własnych celów.

Pewność siebie

Silne, pewne siebie i zdecydowane kobiety, dokładnie wiedzą czego chcą od życia i nie boją się po to sięgać. Lubią wyzwania, nie boją się zmian i nowości. Są odważne i biorą z życia wszystko to, na co mają ochotę. I właśnie to uwielbiają w nich mężczyźni.

Niezależność

Niezależność przyciąga pewnych mężczyzn, natomiast innych może wręcz odstraszać. Jednak kobiety, które są zaradne, samodzielnie i niezależne, z reguły dobrze na tym wychodzą! Warto być taką osobą, ponieważ taka cecha bardzo przydaje się w życiu.

ZOBACZ TAKŻE: 11 nieoczywistych rzeczy, które rozpalają mężczyzn do czerwoności!

 

Udostępnij: