Postacie z „Kubusia Puchatka” cierpią na zaburzenia psychiczne!

„Kubuś Puchatek”, autorstwa A.A. Milne’a to nie tylko zabawna opowieść dla najmłodszych. W powieści zawartych jest także wiele uniwersalnych prawd i życiowych wartości. Jak się okazuje, to nie wszystko… Niektórzy uważają, że mieszkańcy Stumilowego Lasu cierpią na zaburzenia psychiczne!

  „Kubuś Puchatek” to ponadczasowa powieść dla dzieci i dorosłych

  Kubuś Puchatek to główny bohater powieści A.A. Milne’a z 1926 roku. Bohaterami książki są zwierzęta i zabawki, przyjaciele chłopca o imieniu Krzyś. Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Tygrysek, Kłapouchy i Królik mieszkają razem w Stumilowym Lesie i tam przeżywają wiele niezwykłych przygód. „Kubuś Puchatek” to ponadczasowa powieść dla dzieci i dorosłych, do której wiele osób chętnie powraca! Jak się okazuje, to nie wszystko… Powstała teoria, według której mieszkańcy Stumilowego Lasu cierpią na różne zaburzenia psychiczne!

  „Kubuś Puchatek” i zaburzenia psychiczne

  Teoria, że bohaterowie „Kubusia Puchatka" symbolizują różne zaburzenia psychiczne, pojawiła się ponad 20 lat temu. Badania po raz pierwszy opublikowano w czasopiśmie „Canadian Medical Association Journal” z 2000 roku. Naukowcy twierdzili, że wszystkie postacie z bajki mają ucieleśniać objawy zespołu stresu pourazowego (PTSD), na który cierpiał  A. A. Milne'a, autor tej opowieści. Zmagają się także z innymi poważnymi zaburzeniami!

  Na jakie zaburzenia psychiczne cierpią bohaterowie? Kubuś Puchatek

  Główny bohater powieści zmaga się z zaburzeniami odżywiania, a dokładniej mówiąc z kompulsywnymi napadami objadania się. Szybkie jedzenie, pochłanianie ogromnych ilości pożywienia, przejadanie się, nawet jeśli nie odczuwa się głodu i złe samopoczucie z powodu takich zachowań, wskazują na to zaburzenie. Oprócz tego jest rozkojarzony, roztargniony, ma trudności ze skupieniem się i pamięcią, co może wskazywać na zespół nadpobudliwości psychoruchowej!

  Prosiaczek

  Wiecznie zalękniony i nerwowy Prosiaczek, który boi się wszystkiego, może cierpieć na zaburzenia lękowe. Zmaga się też z niskim poczuciem własnej wartości i marną samooceną. Takie zachowania mogą występować z powodu przeżytej wcześniej traumy.

  Tygrysek

  Gadatliwy, głośny, energiczny i impulsywny Tygrysek może zmagać się z ADHD. Postać wykazuje klasyczne oznaki nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i słabą kontrolą impulsów.

  Kłapouchy

  Ten wiecznie nieszczęśliwy osiołek cierpi na depresję. Niezdolność do odczuwania przyjemności z życia, długotrwale obniżony nastrój, poczucie osamotnienia i wycofywanie się ze społecznych kontaktów, to niektóre z objawów tej ciężkiej choroby.

  Królik

  Królik wciąż liczy, planuje, ustala i kładzie nacisk na najdrobniejsze szczegóły. Wpada w panikę, gdy jego przyjaciele zaczynają działać poza ustalonym planem! To może wskazywać na zaburzenia obsesyjno- kompulsywne.

  Sowa

  Sowa jest najmądrzejszym stworzeniem w lesie i jedynym, które umie czytać i pisać. Niestety wciąż robi błędy, przekręca litery i miesza wyrazy. To może wskazywać na dysleksję!

  Maleństwo

  Maleństwo może cierpieć na autyzm. Wciąż pozostaje w bezpiecznej kieszeni swojej mamy, boi się świata zewnętrznego. Z drugiej strony ignoruje oczywiste ostrzeżenia, często zachowuje się impulsywnie i bezmyślnie, przez co wpada w poważne kłopoty.

  Kangurzyca

  Kangurzyca wszystko widzi w czarnych barwach i zawsze snuje najgorsze wizje. Jest pełna pesymizmu i niepokoju, a jej ciągłe obawy o Maleństwo, rzutują na jej relacje z innymi. Może cierpieć na zaburzenia lękowe.

  ZOBACZ TAKŻE: Benedykt XVI krótko przed śmiercią napisał ostatni list. „Tym większy jest mój ból…”

  Udostępnij: