Day dumping - nowy trend podbija Tik Toka

Tik Tok to jedna z najbardziej znanych platform w sieci. To właśnie na nim popularność zyskuje od pewnego czasy tzw. Day Dumping. Na czym polega?

Coraz więcej z nas ma swoje konta w mediach społecznościowych. Pokazywanie swojego życia w sieci stało się bardzo popularne w ostatnich latach, a dla wielu użytkowników jest niczym „chleb powszedni”.

Ludzie udostępniają w sieci praktycznie wszystko. Nie tylko zdjęcia z rodziną czy z wakacji. Niemal normalne stało się publikowane spożywanych posiłków, wypadków do restauracji czy siłowni.

Oczywiście z jednej strony, media społecznościowe mogą być świetnym narzędziem do dzielenia się pozytywnymi doświadczeniami i budowania relacji z innymi osobami, jednak pokazywanie w szczegółach swojego życia w sieci może mieć też negatywne skutki. Dlatego ważne jest, aby zachować umiar i zdrowy rozsądek, korzystając z mediów społecznościowych.

Czym jest day dumping?

Określenie "Day dumping" zyskuje na popularności. Najprościej ujmując, oznacza ono pokazywanie swojej codzienności w mediach społecznościowych, a dokładniej na TikToku.

Jak rozumieć Day dumping? Najprościej porównać to do wirtualnego pamiętnika. Użytkownik TikToka publikuje na swoim profilu, jak wyglądał jego np. dzień czy tydzień. W ten sposób zapisuje ważne wydarzenia, które mogą przypominać mu, jak i innym użytkownikom ważne momenty z przeszłości. Nagrania stanowią złączone w całość filmy lub zdjęcia, do którego często podkładana jest ulubiona muzyka w tle.

Zlepek nagrań czy zdjęć w formie rolek nie jest oczywiście niczym nowym, jednak warto dodać, że w przypadku day dumping, trendu, który zaczyna zyskiwać popularność na TikToku, użytkownicy nie korzystają z przeróbki materiałów w postaci filtrów i pokazują, jak naprawdę wygląda ich rzeczywistość – bez upiększania. Powracając do nagrań potrafimy docenić to, co posiadamy.

Zobacz także: „Big Boy” – nowy trend podbija Tik Toka. Kobiety wolą jednak grubszych mężczyzn?

 

Udostępnij: