Panna z dzieckiem może być świadkową? Jednoznaczna odpowiedź!

Czy panna z dzieckiem może świadkować na czyimś ślubie? Takie pytanie padło na TikToku i zdecydował się na nie odpowiedzieć ksiądz Piotr Jarosiewicz. Choć nie od dzisiaj wiadomo, że Kościół niezbyt dobrze patrzy na nieślubne macierzyństwo, to tym bardziej odpowiedź duchownego może co niektórych zaskoczyć.

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach księża muszą iść wraz z biegiem technologi, aby dotrzeć z ewangelią do większego grona osób. Tym samym na portalach społecznościowych znajdziemy wiele profili, które należą do osób duchownych.

Okazuje się, że księża szczególnie upodobali sobie TikToka i to właśnie tam chętnie odpowiadają na pytania obserwatorów swoich profili. Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest jednym z tych przedstawicieli Kościoła, który zdołał zgromadzić dość spore grono obserwatorów. Profil duchownego obserwuje niemal 300 tysięcy internautów i ta liczba wciąż rośnie.

Często ks. Jarosiewicz decyduje się odpowiadać na pytania swoich odbiorców. W jednym z nagrań internautka zapytała, czy panna z dzieckiem może być świadkiem na czyimś ślubie? Może czy nie można?

Panna z dzieckiem może być świadkową?

Zapewne niejedna z osób spodziewałaby się w tym wypadku negatywnej odpowiedzi, niemniej jednak ks. Jarosiewicz nie zamierzał zagłębiać się w temat. Jego odpowiedź brzmiała „TAK”!

ZOBACZ TAKŻE: Mieszkanie przed ślubem to grzech? Ksiądz: ”samo wystawianie się na okazję jest grzechem”
Dodał jednak, że można być świadkową, o ile jest się panną z dzieckiem bez partnera.

Jeżeli jest pani panną z dzieciątkiem i żyje pani sama, bez partnera, może być pani nie tylko świadkową na ślubie, ale i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania- brzmi odpowiedź kapłana.

Jedna z internautek chciała także wiedzieć, czy przystępując do ślubu kościelnego, trzeba mieć na sobie białą sukienkę. W tym wypadku ks. Jarosiewicz także nie miał wątpliwości i bez ogródek odpowiedział „NIE”!

Nie. Można dobrać kolory. Pamiętajmy, że też kolor oznacza symbol. W rzeczywistości ślubu biel oznacza czystość. To, co najpiękniejsze i najcenniejsze trzyma się dla narzeczonego. Więc, czy można w innym kolorze sukni iść? Tak, jak najbardziej - podkreślił duchowny.

Udostępnij: