Wycofano ubrania dla dzieci z Shein!

Organizacja Test Achats z Belgii ujawniła obecność szkodliwych substancji w 10 z 25 zakupionych na chińskiej platformie Shein ubraniach dla dzieci. Według ich badań, te ubrania mogą być potencjalnie szkodliwe dla najmłodszych, mogąc prowadzić nawet do zaburzeń hormonalnych.

Badania przeprowadzone przez organizację wykazały, że w zakupionych przez nich ubraniach, obejmujących różne typy odzieży od koszulek po kurtki przeciwdeszczowe, stwierdzono znaczne przekroczenia zawartości ftalanów w prawie połowie z nich.

Niebezpieczne substancje w odzieży

Ftalany są substancjami, które mogą zakłócać równowagę hormonalną w organizmie oraz wywoływać reakcje uczuleniowe, takie jak kontakt z niklem czy ołowiem, a także substancjami drażniącymi, jak dimetyloformamid i chinolina. Ta sytuacja stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla najmłodszych użytkowników tych ubrań.

ZOBACZ TAKŻE: Chiński sklep gigant już w Polsce! Zakupy tylko przez 5 dni!

Według danych opublikowanych przez organizację konsumentów Test Achats, jedna z par dziecięcych butów zawierała pięciokrotnie większą ilość ołowiu oraz kilkasetkrotnie większą ilość ftalanów, niż dopuszczają przepisy Unii Europejskiej.

Podjęto odpowiednie kroki

Biuro prasowe Shein w Polsce poinformowało agencję PAP w piątek, że podejmują odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia sprawy. Produkt, który wykazał najwyższe przekroczenia, został natychmiast wycofany z oferty, przynajmniej do czasu zakończenia dochodzenia. Przedstawiciele Shein zapewniają, że traktują tę sprawę bardzo poważnie.

Shein podkreśliło, że od swoich dostawców wymaga ściśle przestrzeganych norm, w tym europejskiego rozporządzenia REACH. Dodatkowo, firma współpracuje z niezależnymi instytucjami, które regularnie kontrolują bezpieczeństwo chemiczne w ich fabrykach. W minionym roku przeprowadzono aż 400 tysięcy testów, aby zapewnić bezpieczeństwo produktów oferowanych na platformie.

Obecnie prowadzona jest współpraca z belgijską organizacją w celu wyjaśnienia sprawy i podjęcia działań mających na celu sprzedaż tylko produktów spełniających normy bezpieczeństwa.

Sklep Shein w Polsce

Shein, chińska marka odzieżowa, która zdobyła popularność dzięki dostarczaniu szybkiej mody na skalę globalną, ogłosiła plany otwarcia swojego pierwszego sklepu typu pop-up w Polsce, w warszawskiej Galerii Młociny. Założona w 2008 roku w Nanjing przez Chrisa Xu, firma początkowo działała pod nazwą SheInside.

Zdjęcie Wycofano ubrania dla dzieci z Shein! #1

SHEIN to popularna platforma e-commerce, która oferuje szeroki wybór odzieży, obuwia, akcesoriów modowych i innych artykułów dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Sklep posiada bogatą gamę produktów, w tym ubrania casualowe, wieczorowe, sportowe, bieliznę, buty, torebki, biżuterię i wiele innych.

Oprócz tego SHEIN oferuje również kosmetyki, artykuły do domu i dekoracje. Firma jest znana z szybkiego dostarczania zamówień, atrakcyjnych cen oraz częstych nowości dostosowanych do aktualnych trendów modowych. Działa na skalę globalną, obsługując klientów z różnych krajów na całym świecie.

Udostępnij: