Każda z kobiet chciałaby mieć przy sobie prawdziwego mężczyznę, u boku którego znajdzie miłość, bezpieczeństwo i oparcie. Niestety nie każdy jest w stanie to zaoferować. Słabego mężczyznę można rozpoznać poprzez kilka charakterystycznych cech i zachowań, które nie powinny mieć miejsca w związku. Oto najważniejsze z nich!

7 charakterystycznych cech słabego mężczyzny

Nie słucha, co do niego mówisz

Każdemu zdarzy się czasami o czymś zapomnieć bądź się zamyślić. Jednak kiedy po raz kolejny nie zrobił czegoś, o co go poprosiłaś lub zapomina, o czym do niego mówiłaś, możesz być przekonana, że wynika to z braku słuchania.

Nie wspiera Cię

Słaby facet nie staje po Twojej stronie, nawet gdy spotyka Cię coś złego. Nie obroni Cię w strachu przed negatywną opinią innych na swój temat. Oprócz tego nie wspiera Cię i nie potrafi cieszyć się z Twoich sukcesów. Gdy w życiu Ci się powiedzie lub coś ważnego i dobrego Cię spotyka, on wydaje się niezadowolony i zazdrosny. Stara się umniejszać Twoje zasługi i ignorować Twój sukces.

Nie daje nic od siebie

Słaby mężczyzna wciąż czegoś żąda od swojej partnerki, a lista jego oczekiwań nie ma końca. Z drugiej strony kobieta nie może liczyć na jego pomoc, czy wsparcie, w sytuacji gdy najbardziej go potrzebuje. Nie zauważa potrzeb innych, a jeśli już je widzi to i tak się z nimi nie liczy. Jest zapatrzony w siebie i swoje pragnienia tak bardzo, że nie dostrzega partnerki. W relacji z nim nie ma równowagi pomiędzy braniem, a dawaniem. Ten związek jest jednostronny.

Brakuje mu ambicji

Brak planów i dążenia do wyznaczonego celu z pewnością nie imponuje kobietom. Oczywiście nie chodzi o to, aby stawiać poprzeczkę nieosiągalnie wysoko, jednak do osiągnięcia czegoś w życiu potrzeba chęci i zaangażowania. Dobrze jest snuć plany i włożyć wysiłek w ich realizację.

Jest nieodpowiedzialny

Słabego mężczyznę cechuje nieodpowiedzialność za swoje słowa, działania i czyny. Nie potrafi przyznać się do popełnionego błędu, zawsze szuka dla siebie usprawiedliwienia. Często stawia się w roli ofiary i uważa, że to on jest pokrzywdzony. Tacy mężczyźni często obwiniają innych o swoje niepowodzenia i nigdy nie czują się winni zaistniałego stanu rzeczy, ponieważ łatwiej obarczyć odpowiedzialnością kogoś innego.

Jest niedojrzały emocjonalnie

Piotruś Pan myśli, że wiecznie będzie młody. Tak naprawdę nie potrafi emocjonalnie i psychicznie dorosnąć, ucieka od dojrzałości i związanych z nią spraw. Mimo, że lata mijają on zachowuje się jak niedojrzały chłopiec i nie widzi w tym nic złego.

Jest wiecznie niezadowolony

Słaby mężczyzna często bywa niezadowolony, rozdrażniony i na wszystko narzeka. Nic go nie cieszy, wciąż czegoś mu brakuje. Jest negatywnie nastawiony do świata i ludzi. Słuchanie jego narzekania sprawia, że sama czujesz się przygnębiona, smutna, osłabiona i zmęczona.

ZOBACZ TAKŻE: 8 oznak, że on oczekuje od Ciebie TYLKO seksu

Udostępnij:

Sklep