Czym różni się Dzień Chłopaka od Dnia Mężczyzny?

30 września obchodzimy w Polsce Dzień Chłopaka. Nie jest to jednak jedyne święto w naszym kraju, które poświęcone jest mężczyznom. Choć kobiety świętują tylko raz w roku, to płeć męska może się cieszyć podwójnym świętowaniem. Czym w takim razie Dzień Chłopaka różni się od Dnia Mężczyzny? Tego mogliście nie wiedzieć.

Dzień Chłopaka

Nie da się ukryć, że Dzień Chłopaka jest bardzo popularnym świętem. Wypada każdego roku 30 września i wówczas panie obdarowują swojego ukochanego lub kolegów ze szkoły, czy z pracy mniejszymi lub większymi upominkami.

Warto zaznaczyć, że Dzień Chłopaka jest świętem nieoficjalnym jednak obchodzone jest w wielu miejscach na świecie. Niemniej jednak kiedy w Polsce świętujemy 30 września w innych kraja wypada ono w różnych dniach i miesiącach. Przykładowo na Malcie obchodzone jest 7 lutego, na Wyspach Brytyjskich 5 kwietnia, w Norwegii 7 października, natomiast w Indiach i Meksyku 19 listopada.

Dzień Chłopaka przez wielu Polaków uważany jest za odpowiednik Dnia Kobiet. Jednak w kalendarzu znajdziemy jeszcze jedno święto poświęcone płci męskiej, które z roku na rok zyskuje na popularności. 2 dni po Dniu Kobiet jest jeszcze jedna okazja do świętowania dla wszystkich mężczyzn. 10 marca wypada Dzień Mężczyzny. Czym różni się od Dnia Chłopaka?

ZOBACZ TAKŻE: O tych intymnych podbojach z życia Adama Mickiewicza w szkole nie mówią! Poeta miał sporo za uszami!

Dzień Mężczyzny

Choć daty Dnia Chłopaka i Dnia Mężczyzny nie pokrywają się, to wiele osób myli te święta. Można jednak śmiało powiedzieć, że Dzień Chłopaka jest bardziej popularny. Niemniej jednak Dzień Mężczyzny obchodzony jest w ponad 80 krajach na całym świecie, a zaczęto je obchodzić w 1999 roku.

To czas, w którym szczególną uwagę poświęca się wartościom wnoszonym do świata przez mężczyzn, a także ich potrzebom i problemom.

W Polsce Dzień Mężczyzny wypada w dniu 10 marca, czyli w dniu kościelnego wspomnienia Czterdziestu męczenników z Sebasty (rzymscy żołnierze), którzy nie wyrzekli się wiary chrześcijańskiej ponosząc w jej imię śmierć. Na świecie Dzień Mężczyzny świętowany jest jednak 19 listopada.

Najważniejszą różnicą jeżeli chodzi o Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny jest fakt, że 30 września przede wszystkim świętują nastolatkowie. Natomiast w marcu dorośli mężczyźni. Nie ma jednak reguły, kto i kiedy woli świętować. Jest to indywidualna sprawa i tak naprawdę można celebrować owe święta dwa razy w roku.

ZOBACZ TAKŻE: Te sygnały świadczą o tym, że Twój były za Tobą tęskni!

Udostępnij: