8 rzeczy, które poznajesz dopiero po tym, jak spotkasz prawdziwą miłość

Miłość potrafi być platoniczna, nieszczęśliwa, chwilowa. Każda z nich uczy nas czegoś innego, co następnie wpływa na to, kim jesteśmy. Te rodzaje nie są jednak w stanie nauczyć nas tego, co jedynie prawdziwa miłość potrafi. Dopiero będąc w silnym i zdrowym związku uświadamiamy sobie pewne fakty, które pomogą w naszym rozwoju.

  1. Jeśli ktoś naprawdę chce cię wspierać, to będzie to robił

  W silnej relacji swoje własne zmartwienia i niepewności nie mają znaczenia. Partner potrafi zostawić za sobą wszystko, aby tylko cię wspierać i to samo działa w drugą stronę. W końcu czujesz, że masz na kim polegać, kto nie zniszczy twojego szczęścia, a tylko je podbuduje jeszcze bardziej.

  2. Związek to ciągła praca, przede wszystkim nad sobą

  Związek wam służy po to, aby poznawać swoje własne możliwości, rozwijać się i wspierać się nawzajem. Dzięki temu poznajecie swoje granice, które chcecie wspólnie pokonywać, bo wiecie, że jeden drugiego nie zostawi.

  3. Zaczynasz rozumieć, że ludzi nie da się zmienić tak po prostu

  Każdy z nas posiada w sobie pewne cechy i nawyki, które irytują innych i wszyscy doskonale wiemy, że nie da się tego zmienić od razu. Szczególnie, jeśli ktoś nam każe. Szczera miłość uczy cię jednak, że można zaakceptować te drobne niedoskonałości partnera.

  4. Nie zawsze musicie spędzać czas razem

  Oboje wiecie na czym stoicie i co do siebie czujecie. Żaden z was nie odczuwa różnych wątpliwości, kiedy spędzacie czas osobno. Jest to silna i dojrzała miłość, która pozwala wam na czas tylko i wyłącznie dla siebie.

  Zobacz także: Zachowania, dzięki którym będziecie sobie jeszcze bliżsi.

  5. Wiesz, że żadne z was nie odejdzie, kiedy robi się ciężko

  W każdym związku przychodzą ciężkie momenty, które zniechęcają człowieka. Wydaje się, że nic nie ma sensu i pojawiają się wątpliwości. Mimo wszystko wiesz, że żadne z was nie zrezygnuje z miłości, która was dzieli, a wręcz przeciwnie – będziecie się starać jeszcze bardziej.

  6. Bliskość fizyczne jest potrzebna, ale emocjonalne oddanie jest ważniejsze

  Normalne jest, że w związku para pragnie bliskości fizycznej, ale doskonale wiesz, że jej chwilowy brak nie oznacza końca miłości. Związek nie opiera się jedynie na przyjemności, ale również na wsparciu w trudnych chwilach, zaufaniu i byciem obok.

  7. Przy tej jedynej osobie nigdy nie poczujesz się niekomfortowo

  Bycie sobą jest bardzo istotną częścią w związku. Nawet jeśli zdarzy się zrobić coś nieprzemyślanego i poczujesz się zażenowany/a, to twój partner nigdy nie da ci tego odczuć. Możesz czuć się całkowicie swobodnie, bez osądzającego wzroku czy słów.

  8. Miłość bez słow

  Dopiero gdy poznasz tę własciwą osobę, wiesz, że spedzanie ze soba czasu nawet w ciszy jest piękne i wyjatkowe. Nie musicie rozmawiac ze sobą dzień i noc, zapewniająć o swojej miłości. Wystarczy własna obecność.

  Udostępnij: