Kiedy spotykają nas trudności – w jaki sposób warto się zmotywować?

Los uwielbia dawać o sobie znać w najmniej przyjemny sposób. Otaczające nas problemy i brak motywacji sprawia, że człowiek pragnie jedynie się poddać. Być może czujemy się osamotnieni, kiedy słowa są jednym z najlepszych sposobów na motywację, a więc jakie zdania warto pamiętać, kiedy czujemy się przytłoczeni problemami?

W Tobie jest siła

Wiele ludzi kojarzy smutek i łzy z poddaniem się i słabością. W rzeczywistości to w ogóle nie jest prawdą. Emocje i okazywanie ich wiążą się z ogromną siłą i odwagą. Jeśli jesteś w stanie pokazać łzy, to jesteś jedną z najsilniejszych osób, a więc masz też możliwość stawić czoła problemom.

Łzy nie mają nic wspólnego ze słabością. - Margit Sandemo „Polowanie na czarownice”

Wsparcie drugiej osoby

Kiedy dopada nas przygnębienie i strach, możemy nie zauważać, że mamy dookoła siebie ludzi, którzy naprawdę chcą nam pomóc. Ludzie w kryzysowych sytuacjach odbierają chęć pomocy jako próba ataku, a więc automatycznie przechodzą do obrony. Pamiętaj, że nie jesteś sam i może tego nie widzisz, ale zawsze masz na kogo liczyć.

Zawsze musi się znaleźć ktoś, kto w człowieka wierzy bardziej niż on w samego siebie. - Joanna Podsadecka „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”

Istnieje więcej możliwości

Trudności i problemy mają to do siebie, że ograniczają nam całe pole widzenia. Do głowy przychodzi nam oczywiste rozwiązanie, które nie zawsze jest odpowiednie, ale to wcale nie oznacza, że jest jedyne. Z każdej sytuacji jest wyjście. Należy jedynie szukać odpowiedniej drogi.

Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie – dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się - John Quincy Adams

Posiadasz cel

Każdy w życiu ma marzenia i cele, a przede wszystkim ma dla kogo się starać. Poddanie się w walce z problemami do niczego dobrego nie prowadzi, a jedynie wytrwałość i sumienne dążenie do celu pozwoli na osiągnięcie szczęścia.

Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć. - Napoleon Hill

Myśl to potęga

Wszystko zaczyna się od Ciebie i od Twoich myśli. Zapominamy, że to my decydujemy o swoim życiu, mimo że może się wydawać inaczej. Myśli posiadają bardzo silną moc i to one prowadzą Cię w życiu. Nie bój się słuchać swojej intencji, podążaj za swoją wiedzą oraz pozwól sobie na pozytywne nastawienie, a zobaczysz, że nie ma na tym świecie rzeczy, której nie jesteś w stanie osiągnąć.

Jesteśmy kształtowani przez nasze myśli. Jesteśmy tym, czym one są. Gdy umysł jest niezmącony, przychodzi szczęście i podąża za nami jak cień. - Siddhartha Cautama Budda 
+
Udostępnij: