Niewątpliwie Krzysztof Krawczyk był jednym z największych artystów polskiej sceny muzycznej. Kilka dni temu muzyk obchodziłby 76. urodziny. Z tej okazji powstał nowy challenge na Tik Toku "znam — nie znam hity Krawczyka". O co w nim chodzi?

Śmierc Krzysztofa Kawczyka

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia ubiegłego roku. Ze śmiercią wielkiego artysty nie mogło pogodzić się wielu jego fanów. 8 września muzyk skończyłby 76. Urodziny i z tej okazji w ten dzień  o godzinie 13:15 stacje radiowe rozpoczęły „Krawczykomanię” puszczając jednocześnie największe przeboje artysty. Każda z nich wybrała inny przebój Krawczyka, więc z stacjach zabrzmiały takie utwory jak „Mój przyjacielu”, „Trudno tak”, „Parostatkiem” itp.

"Krawczykomania" nowy trend na Tik Toku

Z okazji urodzin powstało również wyzwanie na Tik Toku. Dla fanów muzycznych challengów na znanej platformie powstała kompilacja utworów Krawczyka w formacie „znam- nie znam”, który dobrze znany jest użytkownikom Tik Toka. Polega ona na wizualnym zaznaczeniu piosenek, które są nam dobrze znane lub takie, których jeszcze nie słyszeliśmy. W wyzwaniu wezmą udział osoby znane społeczności Tik Toka m.in. Tyszka727, KrisBringsFun, Mama Na Obrotach. Ponadto w challengu zmierzyła się również Maryla Rodowicz.

@marylarodowicz

Ja znam te i wiele innych hitów, a #Wy? Nagrywajcie i oglądam #trend #dc #krawczyk

♬ Znam nie znam (TikTok Clip) - Krzysztof Krawczyk

Na potrzeby projektu powstała nawet specjalna okładka zaprojektowania przez Dawida Borowskiego.

Ponadto na fanów Krzysztofa Krawczyka czeka kolejna niespodzianka. Mogą oni wziąć udział w konkursie "Krawczykomania: Tatuaż z Krawczykiem", gdzie do wygrania będzie tatuaż wykonany przez któregoś z artystów studia tatuażu warszawskiego Blackstar Studio. Aby wziąć udział w konkursie należy opisać, dlaczego postać Krzysztofa Krawczyka jest dla nas taka ważna i wyjaśnić, dlaczego chciałoby się mieć tatuaż z jego wizerunkiem.  

ZOBAZ TAKŻE: Powstanie książka o Krzysztofie Krawczyku

Warto także wspomnieć, że z okazji urodzin artysty powstała także płyta zawierająca nagrania z tegorocznej trasy koncertowej Męskiego Grania "Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście", gdzie młodzi artyści wykonywali we własnych, nowoczesnych aranżacjach piosenki Krzysztofa Krawczyka. Premiera albumu planowana jest na 30 września, jednak już teraz można zamawiać go w formie pre-orderu.

Udostępnij:

Sklep