Nowy Hymn Męskie Granie 2024 już jest!

11 czerwca miała miejsce premiera najnowszego hymny tegorocznego festiwalu Męskie granie. Tym razem utwór zaśpiewali Daria Zawiałow, Mrozu a także bracia Kacperczyk. Piosenka :wolne duchy" zdecydowanie przypadła do gustu nie tylko fanom Męskiego Grania

Męskie Granie: Festiwal Muzyczny z Tradycją

Męskie Granie to wyjątkowy polski festiwal muzyczny, który od 2010 roku niezmiennie przyciąga rzesze fanów swoją unikalną formułą i niezwykłą atmosferą. Organizowany przez agencję eventową Live, zainicjowany i sponsorowany przez producenta piwa Żywiec, festiwal ten stał się nieodłącznym elementem letniego kalendarza kulturalnego w Polsce. Partnerem medialnym festiwalu w latach 2010-2019 był Program III Polskiego Radia, a od 2021 roku jest nim Radio 357.

Unikalne Wydarzenie Każdego Lata

Co roku latem, Męskie Granie prezentuje serię koncertów, które odbywają się w różnych miastach Polski. Festiwal gromadzi czołowych polskich artystów muzyki rozrywkowej, oferując publiczności niezapomniane wrażenia. Wyjątkiem był rok 2020, kiedy to z powodu pandemii COVID-19 festiwal odbył się tylko jednego dnia. Kulminacją każdego sezonu jest koncert w Żywcu, a każda edycja kończy się wydaniem albumu koncertowego z wybranymi nagraniami.

Tradycja Hymnu Męskiego Grania

Tradycją festiwalu jest coroczny premierowy utwór, nagrywany przez specjalnie stworzoną na tę okazję supergrupę i wydawany jako hymn danej edycji. Od 2014 roku supergrupa ta nosi nazwę Męskie Granie Orkiestra i wykonuje specjalnie przygotowany koncert, składający się z coverów polskich utworów oraz hymnu festiwalu.

Hymny Męskiego Grania

2010: „Wszyscy muzycy to wojownicy”

Pierwszy hymn wykonała supergrupa złożona z Wojciecha Waglewskiego, Macieja Maleńczuka i Abradaba. 

2011: „Kobiety nam wybaczą”

Wykonany przez Wojciecha Waglewskiego, Lecha Janerkę, Spiętego, Fisza i Leszka Możdżera.

2012: „Ognia!”

Hymn ten wykonali Katarzyna Nosowska i Marek Dyjak, wyróżniając się emocjonalnym i intensywnym brzmieniem.

2013: „Jutro jest dziś”

Stworzony przez Nosowską i O.S.T.R.-a, hymn łączył różne style muzyczne.

2014: „Elektryczny”

Wykonany przez Męskie Granie Orkiestra 2014: Brodka, Olaf Deriglasoff, Emade, Dawid Podsiadło i Andrzej Smolik.

2015: „Armaty”

Męskie Granie Orkiestra 2015: Fisz, Mela Koteluk i Andrzej Smolik.

2016: „Wataha”

Hymn wykonany przez Męskie Granie Orkiestra 2016: Tomasz Organek, O.S.T.R. i Dawid Podsiadło, łączący różne style muzyczne.

2017: „Nieboskłon”

Wykonany przez Brodkę, Tomasza Organka i Piotra Roguckiego.

2018: „Początek”

Kortez, Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski wykonali jeden z najbardziej rozpoznawalnych hymnów, który zdobył ogromną popularność.

2019: „Sobie i Wam”

Męskie Granie Orkiestra 2019: Nosowska, Igo, Tomasz Organek i Krzysztof Zalewski stworzyli hymn, który szybko stał się hitem.

2020: „Świt”

Wykonany przez Darię Zawiałow, Króla i Igo, hymn wyróżniał się nowoczesnym brzmieniem i głębokim tekstem.

2021: „I Ciebie też, bardzo”

Hymn Męskiego Grania 2021: Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino, zyskał uznanie za melodyjne i emocjonalne podejście.

2022: „Jest tylko teraz”

Wykonany przez Bedoesa, Krzysztofa Zalewskiego i Kwiat Jabłoni, hymn podkreślał znaczenie chwili obecnej i cieszenia się życiem.

2023: „Supermoce”

Hymn wykonany przez Igo, Mroza i Vito Bambino, skoncentrowany na odkrywaniu wewnętrznej siły i wspólnej mocy.

Zobacz także: Hit Męskiego Grania został zaśpiewany przez koreański boysband! Nie uwierzycie jak im poszło!

Nowy Hymn Męskiego Grania

Męskie Granie to wyjątkowy polski festiwal muzyczny, który od 2010 roku niezmiennie przyciąga rzesze fanów swoją unikalną formułą i niezwykłą atmosferą. Co roku festiwal prezentuje serię koncertów z udziałem czołowych polskich artystów muzyki rozrywkowej, a jego kulminacją jest specjalnie stworzony hymn, który zawsze staje się wielkim przebojem.

Tradycja hymnu festiwalu sięga początków Męskiego Grania, kiedy to każdego roku tworzona jest specjalna grupa złożona z topowych polskich artystów. 

11 czerwca o godz. 12:00 miała miejsce premiera nowego hymnu Męskiego Grania, który promuje tegoroczną edycję festiwalu. Utwór "Wolne duchy" wykonany przez Darię Zawiałow, Mroza oraz braci Kacperczyk już teraz zapowiada się na wielki hit!

Tegoroczny hymn "Wolne duchy" już teraz zdobywa uznanie słuchaczy i wszystko wskazuje na to, że dołączy do grona niezapomnianych hitów Męskiego Grania. Dzięki współpracy wybitnych artystów jak Daria Zawiałow, Mrozu i bracia Kacperczyk, utwór ten idealnie oddaje ducha festiwalu, łącząc różne style muzyczne i tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Posłuchajcie nowego hymnu Męskiego Grania 2024:

Udostępnij: