Tego nie można robić w Andrzejki! Te rzeczy mogą przynieść Wam pecha

Andrzejki to radosne święto, które jest specjalną okazją do zorganizowania ostatniej huczne zabawy przed rozpoczynającym się 1 grudnia adwentem. W ten dzień nie należy robić kilku rzeczy, które mogą przynieść nam pecha. Zobacz, jakie są przesądy, których nie wypada robić w Andrzejki.

Andrzejki to tradycyjny wieczór wróżb, który świętowany jest w nocy z 29 na 30 listopada. Tego dnia wiele osób decyduje się na liczne wróżby, aby sprawdzić, czy będą miały w nadchodzącym czasie szczęście. Tego dnia wróżyć można m.in. z wosku, z fusów po kawie, czy z dwóch połówek orzecha.

Zobacz także: Kiedy i jak obchodzimy Andrzejki w 2022 roku?

Okazuje się, że tego dnia niewskazane jest robinie kilku konkretnych rzeczy, które mogą nam przynieść pecha.

Przesądy w Andrzejki – tego nie można robić:

Rozsypywanie soli

Jedną z czynności, których nie powinno się robić w Andrzejki, jest oczywiście rozsypanie soli. Warto mieć na uwadze, że jeśli do tego dojdzie, to aby odegnać pecha, powinno się sypnąć sól przez lewę ramię.

Przerwanie skórki jabłka

Pecha, ale w miłości, przyniesie także przerwanie skórki jabłka. Podczas Andrzejek wiele osób w ramach wróżby obiera jabłko. W momencie, gdy skórka owoca się przerwie, osoba ta nie będzie miała szczęścia w miłości.

Branie ślubu

Kolejnym przesądem, który przyniesie pecha osobom w Andrzejki, jest branie ślubu. Tego dnia zdecydowanie nie powinno się przysięgać miłości. To może przynieść pecha. Warto dodać, że przesąd brania ślubu dotyczy całego listopada, który uznawany jest za miesiąc zadumy nad duszami zmarłych. Według starodawnych wierzeń, w andrzejkową noc do żywych na ziemię powracają dusze zmarłych.

Obcinanie włosów

Jedną z kolejnych niewskazanych czynności w Andrzejki jest także ścinanie włosów. Osoby wróżące sobie tego dnia, najczęściej robią to z nadzieją, że wróżby przyniosą im odpowiedzi, czy odnajdą miłość. Tego dnia ścinanie włosów może przynieść ogromnego pecha.

Udostępnij: