Szokujące wyniki badań! Wąchanie kobiecych łez, tak wpływa na mężczyzn!

Odkrycie badaczy z Izraelskiego Instytutu Naukowego było ogromnym zaskoczeniem dla społeczności naukowej. Jakiego odkrycia dokonali naukowcy?

Naukowcy odkryli, że wąchanie kobiecych łez może znacząco zmniejszyć poziom agresji u mężczyzn. Wykazano, że łzy zawierają specyficzne substancje chemiczne, które mają wpływ na psychologiczne aspekty zachowań.

Badania naukowe

Badania przeprowadzone przez Shani Agron z Izraelskiego Instytutu Naukowego Weizmann zostały opublikowane w renomowanym czasopiśmie naukowym PLOS Biology. Wyniki tych badań ujawniły, że łzy kobiet zawierają konkretne substancje chemiczne, które mają zdolność redukowania agresywnego zachowania mężczyzn poprzez zmniejszenie reakcji w ich mózgach.

Zobacz także: https://cytaty.pl/zdrowie/76691,zaskakujace-badania-naukowe-dlaczego-lepiej-caowac-psa-niz-meska-brode.html

Lecznicza moc kobiecych łez

Obserwowane zjawisko zostało już zidentyfikowane wśród gryzoni i określone mianem chemosygnalizacji społecznej.

W przeprowadzonym eksperymencie z udziałem mężczyzn, którzy byli zaangażowani w symulację konfliktu, badano ich reakcje na substancje, których nie byli świadomi (czy to łzy, czy sól fizjologiczną).

W wyniku tego eksperymentu wykazano, że w przypadku pierwszej substancji występowała, aż 40-procentowa redukcja skłonności do agresywnych zachowań, w tym chęć do zemsty.

Rezonans magnetyczny wykazał zmniejszenie aktywności w dwóch regionach mózgu, odpowiadających za agresję. Kora przedczołowa i przednia wyspa były bardziej aktywne podczas całego eksperymentu. Ich reakcje były inne, kiedy mężczyznom podano do wąchania łzy.

Zdjęcie Szokujące wyniki badań! Wąchanie kobiecych łez, tak wpływa na mężczyzn! #1

Badania przeprowadzone na gryzoniach

Badania takie przeprowadzono również na samicach mysz. Okazuje się, że chemosygnalizacja społeczna, ma duży wpływ na agresję u ludzi.

Twierdzi się, że emocjonalne łzy to typowe zjawisko dla ludzi, jednak łzy samic myszy wskazują też biologiczną funkcję w redukowaniu agresji.

 

Udostępnij: