Lista dziwactw króla Karola III. Dopytywał o śmierć królowej, gdy ta jeszcze żyła…

Po śmierci królowej Elżbiety jej następcą został najstarszy syn Karol. Jakim monarcha będzie nowy król? Tom Bower w swojej książce zamieścił listę dziwactw nowego władcy Wielkiej Brytanii.

Dziwactwa króla Karola III

Największe marzenie Karola właśnie się spełniło. Najstarszy syn zmarłej królowej Elżbiety właśnie został królem Wielkiej Brytanii. Jakim monarchą będzie Karol III? Lista dziwactw nowego monarchy została zawarta w książce Toma Bowera „Zbuntowany książę: Siła, Pasja i buntowniczość księcia Karola”.

  1. Król Karol podczas podróży zabiera ze sobą dmuchany materac, łóżko ortopedyczne, osobisty sedes oraz papier toaletowy konkretnej firmy. Ponadto zabiera ze sobą również dwa krajobrazy Szkocji.
  2. Pracownicy musieli spełniać fanaberie króla – od wyciskania pasty do zębów do słuchania narzekań na Camilę.
  3. W momencie nudy Karol był skłonny dzwonić do Pałacu Buckingham wypytując w żartach, czy królowa jeszcze żyje.
  4. Ponoć nowy król Wielkiej Brytanii obsesyjnie boi się o swoje wypadające włosy
  5. Według Toma Browera, Karol III bardzo dba o swoją garderobę. Jego ubrania musza cały być świeże, więc zdarza się mu przebierać nawet 5 razy dziennie.
  6. W swojej posiadłości Clarence House, obecny monarcha posiadał aż trzy sypialnie. Jedna z nich dostosowana była do jego potrzeb, druga do Camilii, natomiast w trzeciej małżeństwo spędzało czas razem.
  7. Ponoć na jednym z wesel, na którym Karol przebywał jako gość, dostał furii, gdy kanapki nie zostały pokrojone w kształt, o jaki prosił.
  8. Karol III zwolnił jednego ze swoich lokajów, gdy ten spóźnił się z dostarczeniem śniadania do sypialni o dwie minuty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ile wynosi majatek królowej Elżbiety?

Jakim królem będzie Karol III?

Tom Bower w swojej książce „Zbuntowany książę: Siła, Pasja i buntowniczość księcia Karola” ukazał Karola jako osobę, która lubiła podkreślać swoją pozycję, a o dziwactwach króla Karola III plotkowano już od dłuższego, jednak o tym, jakim będzie monarchą wielką Brytanią, dowiemy się w najbliższym czasie.

Udostępnij: