„Lucky Girl Syndrome” to zwykła ściema?

Od pewnego czasu TikTok zalewa bijąca rekordy popularności fala „Lucky Girl Syndrom", czyli w tłumaczeniu na język polski, Syndrom szczęśliwej dziewczyny. Użytkownicy publikują w sieci nagrania, w których twierdzą, że pozytywne myślenie jest kluczowe w naszym życiu i potrafi je całkowicie odmienić.

Szklanka jest do połowy pełną czy pusta? Niemal odwieczny dylemat, ale jak jest naprawdę, zależy od perfektywy jej widzenia.

Poradników o tym, jak ważne jest pozytywne myślenie w życiu, są tysiące. Wiele osób przekonuje nas z każdej strony, że warto zmienić swoje nastawienie, a świat widzieć wyłącznie w kolorowych barwach. Jeśli bardzo czegoś pragniesz i będziesz o tym myśleć, to się spełni?

Lucky Girl Syndrome

Od niedawna coraz większą popularnością cieszy się „Lucky Girl Syndrome” czyli Syndrom Szczęśliwej Dziewczyny. Najprościej mówiąc to praktyka manifestowania, która powróciła w ubiegłym roku i która podbija media społecznościowe. Na TikToku filmiki z tym hasztagiem wyświetlane są w milionach, a ich twórcom nie sposób nachwalić się metody Lucky Girl Syndrom, która w ich ocenia działa niemal cuda.

Na czym polega Syndrom szczęśliwej dziewczyny? Otóż na tym, że pozytywnym myśleniem jesteśmy w stanie przyciągnąć do siebie szczęście. Chcemy się zakochać? Wystarczy myśleć pozytywnie i wierzyć w to, że to się wydarzy, a wkrótce trafi nas strzała amora. Chcemy znaleźć lepszą pracę? Wystarczy głęboko w to wierzyć i niebawem zasypani zostaniemy ofertami nie do odrzucenia.

Czy to ogóle możliwie? Pozytywne myślenie oczywiście nie jest złe, jednak warto mieć świadomość, że nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.

Zdaniem wyznawczyń Lucky Girls Syndrome blokowanie negatywnych myśli, może odwieść nas od oczekiwanego celu.

Psycholożka Carolyne Keegan pokreśliła istotną kwestię, o której wyznawczynie Syndromu szczęśliwej dziewczyny często zapominają:

Niestety w życiu pojawiają się sytuacje, których nie jesteśmy w stanie zamanifestować i wymyślić wyjścia. Byłabym zaniepokojona w przypadku osób znajdujących się w sytuacjach, w których być może nie będzie to skuteczna strategia – mówi.

Pozytywne myślenie na pewno pomaga i część osób wierzy, że działa w rozwiązywaniu wielu kwestii, jednak nie zawsze. Mowa tu np. o poważnych chorobach.

Zobacz także: Kobiety o tych imionach spotka nieszczęście w miłości

Udostępnij: