5 małych kroków do szczęścia-  to takie proste!

Już wielcy myśliciele i filozofowie uważali, że szczęście kryje się w umiarze. Zacznij od zmiany nawyków i wprowadzenia niewielkich zmian, a uczynisz swoje życie pełniejszym i bardziej pozytywnym. Oto pięć małych kroków, dzięki którym będziesz szczęśliwy!

  Nieodzownym warunkiem szczęścia jest zachowanie umiaru.
  Pearl S. Buck

  5 małych kroków do szczęścia-  to takie proste!

  Szczęście kryje się w umiarze, więc nie musisz przeprowadzać życiowych rewolucji. Czasem wystarczą jedynie drobne zmiany… Wprowadź je i wypełnij swoje dni pięknymi chwilami! Oto pięć małych kroków, dzięki którym będziesz szczęśliwy!

  Wyrażaj wdzięczność

  To udowodnione, że codzienne wyrażanie wdzięczności przynosi niezliczone korzyści. Poprawia humor i samopoczucie, wpływa na poziom empatii, wzmacnia poczucie własnej wartości i pomaga w nawiązywaniu relacji z innymi, oprócz tego pozwala uwolnić się od negatywnych emocji, takich jak zazdrość, frustracja i lęk przed niepowodzeniem

  Jak to zrobić? Możesz dziękować w myślach, gdy przydarzy Ci się coś dobrego lub prowadzić dziennik, w którym będziesz zapisywać wszystko to za co warto podziękować.

  ZOBACZ TAKŻE: Kiedy tolerujesz niezdrową sytuację zbyt długo. Poznaj syndrom gotującej się żaby

  Czerp radość z życia

  Czerp radość z życia i ciesz się z małych rzeczy. Wiele osób tego nie potrafi, dlatego wciąż skupiają się na czarnych stronach życia. Nie zamartwiaj się czymś czego nie możesz zmienić i sprawami na które nie masz żadnego wpływu. Zamiast tego spróbuj odnaleźć radość w małych rzeczach dnia codziennego.

  Uśmiechaj się

  Może wydawać się to banalne, ale cały sekret tkwi w uśmiechu. Osoby które częściej się uśmiechają, odbierane są przez innych jako miłe, sympatyczne i życzliwe. Uśmiechaj się często, a przyciągniesz do siebie pozytywną energię i wartościowych ludzi. To takie proste!

  Polub siebie

  Naucz się lubić siebie. Pomyśl o swoich mocnych stronach i zaletach. Przypomnij sobie sukcesy i chwile, gdy udało Ci się coś osiągnąć. Każdego dnia rano stań przed lustrem i powiedz sobie kilka miłych słow. Ucisz swój krytyczny głos, przestań wyolbrzymiać wady i nie skupiaj się na swoich słabościach. To podkopuje Twoją pewność siebie, samoocenę i obniża samopoczucie.

  Wybaczaj krzywdy

  Nie chodzi o to, żeby całkowicie wyrzucić z pamięci przykre wydarzenia z przeszłości, usprawiedliwiać je lub całkiem o nich zapomnieć, a o to, żeby nauczyć się wybaczać… To jedyny sposób na pozbycie się ciężaru gniewu i żądzy zemsty. Tylko wybaczenie pozwoli pogodzić się z obecną sytuacją, zaakceptować ją i ruszyć dalej.

   

   

  Udostępnij: