Skremowani ludzie nie zmartwychwstaną? To zaszokuje wiernych!

Katolicy wierzą, że dusza po śmierci podąża do nieba, piekła lub czyśćca, zależnie od życiowych czynów. Dodatkowo, w chrześcijańskiej doktrynie istnieje przekonanie, że zmarli mają szansę zmartwychwstać przy końcu świata. czy kremacja ciała wpływa na tę nadzieję zmartwychwstania. To zagadnienie wciąż wywołuje intensywne dyskusje wśród wiernych.

Skremowani ludzie nie zmartwychwstaną? To zaszokuje wiernych!

Pytanie, czy skremowani ludzie zmartwychwstaną, wciąż stanowi przedmiot żywych debat wśród wiernych. Zgodnie z wiarą chrześcijańska dusza po śmierci podąża do nieba, piekła lub czyśćca, zależnie od życiowych czynów, a zmarli mają szansę zmartwychwstać po śmierci. Jednakże, w przypadku kremacji, pojawiają się wątpliwości dotyczące tej nadziei, gdyż trudno sobie wyobrazić, jak ciała skremowane miałyby powstać z martwych.

ZOBACZ TAKŻE: Ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Pracodawca zapłaci nawet 7000 złotych!

Znany ksiądz opowiada o zmartwychwstaniu!

W kontekście kremacji i jej zgodności z naukami biblijnymi postanowił się wypowiedzieć popularny duchowny, ksiądz Sebastian Picur, który zyskał rozgłos dzięki aktywności na platformie TikTok.

W trakcie swoich wypowiedzi ksiądz Picur zacytował fragmenty Pisma Świętego, aby rozwiać wątpliwości związane z kremacją. W jednym z nagranych filmów przytoczył słowa proroka Ezechiela, opisującego odradzanie się ciała.

„Pewną odpowiedź znajdujemy u proroka Ezechiela. "I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha".

Internauci reagują na słowa księdza

Ksiądz Picur jasno odpowiedział na pytanie, czy ciała poddane kremacji mogą zmartwychwstać, posługując się interpretacją cytatów biblijnych. W komentarzach pod jego nagraniami wierni wyrazili swoje przemyślenia, jednomyślnie uznając, że kremacja ciała nie stanowi przeszkody dla zmartwychwstania, ponieważ do nieba idzie jedynie dusza, a nie ciało. W komentarzach na TikToku czytamy:

Warto pamiętać też o słowach “z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”.

Ma ksiądz cierpliwość, żeby to tłumaczyć. Dla mnie sprawa była jasna".

To brzmi jak magia. Ciężko to pojąć. Ja muszę zobaczyć, aby uwierzyć.

Dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Choć kwestia kremacji wciąż budzi kontrowersje, to odpowiedzi księdza Picura zdają się przynosić wyjaśnienie wielu zaniepokojonym wiernym. Jakie są Wasze spostrzeżenia na temat tego nadal dyskutowanego zagadnienia?

Udostępnij: