Emeryci otrzymają podwyżkę! Minister ujawnia wysokość waloryzacji!

W sobotę odbyła się konwencja Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Potwierdzono na niej, że emeryci otrzymają waloryzację emerytur. Na ile mogą liczyć? Jakiej wysokości będzie waloryzacja?

Podczas sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej, która miała miejsce w Warszawie, ustalono wysokość waloryzacji emerytur. W spotkaniu udział wzięło wielu polityków, a dokładne informacje dotyczące emerytur i ich waloryzacji leżą w kwestii Resortu Pracy.

Wysokość waloryzacji

Andrzej Domański wypowiedział się w kwestii wysokości waloryzacji emerytur. Poinformował, że jej wysokość będzie potwierdzona przez Resort Pracy. Znane są również dane, na podstawie których będzie ona wyliczana.

Wysokość waloryzacji będzie wynosiła 12 procent i to zostało potwierdzone przez Ministra Finansów. To oznacza, że jeżeli waloryzacja jest procentowa, to kwota o jaką wzrośnie emerytura, jest zależna od jej wysokości.

Zdjęcie Emeryci otrzymają podwyżkę! Minister ujawnia wysokość waloryzacji! #1

Sam Domański zapewnił również, że pieniądze, które maja być przeznaczone na podwyżki dla nauczycieli i pracowników sfery budżetowej zostały zabezpieczone.

Podczas spotkania poruszono również kwestię dotycząca świadczenia 800 plus. Przedstawiono informacje, że program obejmujący to świadczenie nie zmieni się, nie są planowane żadne ograniczenia, ani też jego waloryzacja.

Stanowisko w sprawie trzynastych i czternastych emerytur

Minister do spraw polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz zabrała głos w sprawie trzynastych i czternastych emerytur.

Pracujemy nad stworzeniem prawdziwej polityki senioralnej, która będzie miała rozwiązania systemowe. Wszystkie transfery finansowe zachowujemy, oczywiście są one ważne, ale ważne jest też to, żeby pieniądz publiczny pochodzący z podatków był zainwestowany w system. Jeżeli mówimy o braku usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, to sam transfer pieniędzy nie rozwiąże problemu. Muszą być ręce do pracy, a więc muszą być opiekunowie, opiekunki

Poruszona została także kwestia bonu senioralnego. Minister Okła-Drewnowicz poinformowała, że prace nad bonem są już prawie ukończone, nie jest znana jeszcze data jego wprowadzenia. Przygotowania jeszcze trwają i wiążą się z przeprowadzeniem konsultacji społecznych.

ZOBACZ TAKŻE: Skarbówka kontroluje samotnych rodziców!

Jesteśmy inni od naszych poprzedników, którzy wprowadzali wszystko bez względu na konsekwencje- powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz

Minister odniosła się również do podwójnej waloryzacji dla emerytów. Sprawa ta została poruszona w wyniku inflacji.

Rząd planuje zapewnić, że emerytury do 5 tys. zł będą zwolnione z podatku.

 

Udostępnij: