Jeśli chce się demokracji, trzeba ...
Jeśli chce się demokracji, trzeba pogodzić się z odrobiną nieudolności.
Szczęściem jest mieć kogoś, kto bez względu na wszystko, usiądzie obok ciebie, złapie cię za rękę i powie:
"Pamiętaj, zawsze możesz na mnie liczyć."
Szczęście to nie jest coś, co doświadczasz, to jest coś, co sobie przypominasz. Małe szczęście polega na utrzymaniu równowagi i zdrowia. Duże szczęście polega na utrzymaniu zdrowego rozsądku.
Problemy polityczne są jak ser camembert:gdy odkłada się je na dłużej,to zaczynają cuchnąć i rozłażą się.
Socjalizm, który chwali się swoją młodością, jest starym matkobójcą. To on zawsze zabijał swoją matkę - Republikę, i swoją siostrę - Wolność.
Demokracja to sprawowanie rządów poprzez dyskusje, ale efektywna jest tylko wtedy, kiedy dyskusje udaje się uciszyć.
Głupotą jest żyć przeszłością, której już nie ma i nigdy nie będzie, wraz z zaprzątaniem sobie głowy przyszłością, która jest daleka i nikt nie wie czy pewna. Żyj tu i teraz, kochaj i doceniaj.
Malarz to nie ten kto jest natchniony,
a ten który jest w stanie natchnąć innych.
Psychologowie twierdzą, że osoba, która potrafi pierwsza przeprosić jest tą odważniejszą. Osoba, która pierwsza wybacza, jest najsilniejszą. A osoba, która zapomina, jest najszczęśliwszą.
Polityka nie jest nauką ścisłą.
W zepsutym kraju ustanawia się wiele praw.