Dbaj nie o ludzkość, nie ...
Dbaj nie o ludzkość, nie o naród, nie o stronnictwo, ale o człowieka. Kto daje ojczyźnie, daje samemu sobie. Ojczyzna potrzebuje owoców twej pracy, ale bardziej potrzebuje ciebie samego.
Na najwyższym stanowisku nie można pomieścić dwóch osób.
Jeśli chcesz być szczęśliwym, bądź nim. Człowieka nic nie ogranicza, oprócz własnych przekonań. Szczęście znajduje się w nas samych, a nie w zewnętrznych rzeczach. Te ostatnie możemy jedynie stracić.
Szczęście to zadowolenie z siebie.
Nie myśl z takim rozszerzeniem o przyszłości. Ciesz się z tego dobrego ,które spotyka Cię dotychczas. Jeśli zapisane jest,że ma to trwać dalej ,to tak będzie.
Mimo tylu pomyłek
I tak będę z tobą
Mimo tak wielu granic
I tak będę z tobą
Mimo tylu nieznanych
I tak będę z tobą
"Życie mnie nauczyło bardzo prostej reguły,
dbaj o swój tyłek bo wszystko inne to bzdury!"
Większość ludzi zamyka się w małym kółku osobistych zainteresowań i chęci. Nie widzą dalej. Wybacz im, bo szczęście to jest prawo widzieć typy, to jest prawo rozumieć, to jest prawo wiedzieć.
Right or wrong, my countryma rację czy błądzi, to moja ojczyzna.
Nie musisz się śpieszyć, uczucia nie mają daty ważności.
Niech na całym świecie wojna,byle polska wieś zaciszna,byle polska wieś spokojna.