10-latka odebrała poród swojej mamy: „Jej głowa jest tutaj. Wyszła”

Historia małej dziewczynki, która pomogła w przyjściu na świat swojej siostry, jest niezwykła. Gdy tylko mama 10-letnia Miracle zaczęła rodzić, dziecko zadzwoniło na pogotowie i pilnie słuchało wskazówek ratowników medycznych. To właśnie dzielna dziewczynka przyjęła poród swojej mamy.

Chociaż historia ta wydarzyła się już kilka miesięcy wcześniej, dziś żyją nią media na całym świecie.

Do sytuacji, podczas której 10-latka odbierała poród mamy, doszło 22 października w Jennings w stanie Missouri. 30-latka, która przebywała w domu ze swoją córką, w pewnym momencie zaczęła odczuwać silne skurcze porodowe. 10-letnia Miracle szybko zareagowała i zadzwoniła po pomoc medyczną na numer alarmowy.

10-latka odebrała poród

Dyspozytor momentalnie wysłał do domu rodzącej kobiety pogotowie, a małej dziewczynce przykazano, co powinna robić. 10-latka poinstruowała swoją mamę, aby ta położyła się wygodnie na łóżku i wówczas przygotowała koce, które podłożyła pod ciało rodzącej kobiety.

Ratownicy nie zdążyli przyjechać na czas, a poród kobiety odbierała córka, która na bieżąco relacjonowała dyspozytorowi, który cały czas przebywał na linii, jak przebiega sytuacja.

Ona nadchodzi! Ona nadchodzi! Ona jest tutaj! Jej głowa jest tutaj. Wyszła! - mówiła 10-latka

Miracle zawinęła nowo narodzoną siostrę w czysty ręcznik i słuchając wskazówek dyzpozytora upewniła się, że małej Jayli nic nie zagraża.

Ratownicy medyczni pojawili się w domu kobiety i jej córki już po tym, jak dziewczynka odebrała poród i powitała na świecie zdrową siostrzyczkę.

10-latka została nagrodzona za swoją postawę. Poza tym, że otrzymała dyplom, w jej ręce trafiły także upominki od lokalnych władz i służb takie jak tablet z grami i dziennikiem.

Zobacz także: Poruszające słowa żony Willisa z okazji 14. rocznicy ślubu: „Przy zmianach mózgu to niemożliwe"

Udostępnij: