Kolejny Bon Turystyczny nie będzie tylko dla rodzin z dziećmi?

W lutym tego roku Minister Sportu i Turystyki ogłosił, że rząd pracuje nad kolejną wersją bonu turystycznego. Kto będzie mógł skorzystać z nowej odsłony programu?

Program Polski Bon Turystyczny

Polski Bon Turystyczny to program rządu, który ma na celu pobudzenie krajowej turystyki oraz wsparcie branży turystycznej w Polsce. Program został uruchomiony po raz pierwszy w 2020 roku, o był odpowiedzią rządu kryzys w branży turystycznej spowodowany przez pandemię COVID-19 i związane z nią obostrzenia, które wpłynęły na spadek ruchu turystycznego w kraju.

Celem programu Polski Bon Turystyczny było zachęcenie Polaków do wakacyjnych podróży po kraju, które miały przyczynić się do ożywienia branży turystycznej i pomocy w rozwoju lokalnych społeczności. Bon jest dedykowany polskim obywatelom, którzy chcieli skorzystać z atrakcji w kraju, a jego wartość wynosiła 500 złotych na osobę. Bony można było wykorzystać do pokrycia kosztów pobytu w hotelu, pensjonacie czy kempingu, a także w innych punktach, które akceptowały Bony Turystyczne.

Warto dodać, że program cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Polaków, który dla wielu turystów był szansa na tańsze wakacje w kraju. Program obowiązywał przez okres od 1 sierpnia 2020 r. do 31 marca 2023 r. i według najnowszych szacunków Polacy dokonali łącznie 5,5 mln zł płatności bonami na kwotę ok. 3,2 mld zł.

Nowy Bon Turystyczny

Wysług najnowszych informacji, już wkrótce pojawić ma się kolejny Bon Turystyczny, a prace nad nowym rozwiązaniem świadczenia trwają już od kilku miesięcy.

Pracujemy nad tym, aby przedstawić jakąś wersję nowego bonu turystycznego, niezwiązaną bezpośrednio ze stymulacją turystyki po pandemii i finansowaną z innych źródeł niż środki covidowe, aby była dostępna dłużej niż tylko do marca. – mówił w lutym Kamil Bortniczuk

Kto będzie mógł skorzystać z nowego Bonu Turystycznego?

Oficjalnie nie wiadomo, kiedy pojawi się nowy Bon Turystyczny, ani na jakich zasadach będzie można z niego skorzystać. Niewykluczone jednak, że druga edycja programu rozpocznie się przed sezonem wakacyjnym na identycznych zasadach jak wcześniej.

Według nieoficjalnych medialnych doniesień kolejny Bon Turystyczny może być przeznaczony nie tylko dla rodzin z dziećmi, a skorzystać z niego mogliby także i m.in. seniorzy. Możliwe także, że podniesiona zostanie wartość kwoty z 500 zł do 1000 zł, jednak informacje te nie są potwierdzone.

Zobacz także: Rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy od 26 kwietnia! Więcej wolnego dla pracowników!

Udostępnij: