Każde imię kryje jakąś historię. Nie brakuje osób, które interesują się ezoteryką i choć nie powinno się brać wszystkiego, co z tym związane na poważnie, to nie da się ukryć, że często znajdziemy w tym sporo prawdy. Według ezoteryków poniższe cztery imiona mają największą tendencję do przyciągania kłopotów. Nie od dziś wiadomo, że imię ma spory wpływ na nasz charakter. Zobacz, które imiona są traktowane przez ezoteryków, jako te „przeklęte”.

Każde imię ma swoją historię i pochodzenie. Choć sami nie mamy wpływu na to, jakie imię zostanie nam nadane, to możemy sprawdzić, co tak naprawdę oznacza. Nie bez powodu powstała księga imion, dzięki której możemy poznać ich znaczenie. Ezoterycy są wręcz przekonani, że to, jakie nosimy imię wpływa na cechy naszego charakteru. Jak się okazuje, są imiona, które mają mocny wpływ na charakter danej osoby. Pamiętaj jednak, że jeżeli Twoje również znalazło się na poniższej liście, potraktuj to z przymrużeniem oka.

ZOBACZ TAKŻE: Osoby spod tych 3 znaków zodiaku mogą liczyć na bujne życie miłosne w 2023 roku!

Imiona, które uważa się za „przeklęte”!

Maciej

Choć to jedno z najbardziej popularnych imion w naszym kraju, które oznacza „dar Jahwe”, to jak się okazuje jego właściciel dla kariery i własnego zysku, jest w stanie iść po trupach do celu. Osoby, które zajmują się interpretacją imion jasno podkreślają, że to biblijne imię wyróżnia się dwulicowością. Maciej to mistrz manipulacji i korzyści. Doskonale wie, która znajomość wyjdzie mu na dobre i tego się właśnie trzyma. Choć cechują go spokój i równowaga, to doskonale potrafi obrócić to tylko na swoją korzyść.

Amelia

To również jedno z najczęściej nadawanych imion w naszym kraju. Wywodzi się z kultury germańskiej. Ezoterycy są pewni, że osoby noszące to niewinne imię, są samolubne i ciężko się do nich zbliżyć. Choć łatwo wybaczają, to nigdy nie zapominają. Są również żądne zemsty i nie cofną się przed tym, aby udowodnić swoje racje. W kontaktach międzyludzkich cenią sobie szczerość i sprawiedliwość. Posiadają ogromną godność osobistą i zawsze sięgają po to, czego oczekują. To zdecydowanie osoby o silnym charakterze, którym lepiej nie zachodzić za skórę.

Cyprian

Choć to imię nawiązuje do wyspiarskiego państwa, które kojarzy się nam wszystkim ze słońcem i wakacjami, to jak się okazuje, ma mroczny charakter. Osoby noszące imię Cyprian, jak magnes przyciągają kłopoty i to w najmniej spodziewanym momencie. Są również mistrzami w złym lokowaniu swoich uczuć. To imię cechuje skłonność do dominacji, ale również lojalność i nieustanne dążenie do osiągnięcia własnych celów. Pragnie uchodzić za najlepszego we wszystkim i potrafi za wszelką cenę zdobyć uznanie otoczenia.

Marcelina

Imię to pochodzi z łacińskiego i oznacza kobietę należącą do rzymskiego rodu Marcelli. Marcelina może uchodzić za osobę konfliktową, bo zawsze chce postawić na swoim, nawet w przypadku, kiedy nie ma racji. Ma trudny charakter, przez co sama często przyciąga do siebie kłopoty. Może być również wybuchowa i ciężko jest ją okiełznać. Jeżeli jednak zdobędziesz jej zaufanie możesz liczyć na jej oddanie. Lubi praktyczne rozwiązania. Jest pracowita i choć nie unika poświęcania się dla innych, to dla niej na pierwszym miejscu jest bogactwo i dążenie do zdobycia dóbr materialnych. Obdarza bliskich prawdziwą przyjaźnią, ale na ogół pozostaje skryta i trzyma się na dystans. W miłości także wycofana wręcz oschła. Zmysłowość spycha na drugi plan, dbając o stabilność materialną.

ZOBACZ TAKŻE: Osoby o tych imionach kłamią jak z nut! Sprawdź, czy do nich należysz!

Udostępnij:

Sklep