13 rzeczy, na które mężczyzna zwraca uwagę na początku znajomości

Co sprawia, że mężczyzna postanawia kontynuować spotykanie się z kobietą? Wiele czynników wpływa na podjęcie takiej decyzji. Na co zatem zwraca uwagę przy poznawaniu kobiety?

Na te rzeczy mężczyźni zwracają uwagę

1. Torba

Kobieca torebka może wiele zdradzić o właścicielce. Jej zawartość może świadczyć o charakterze. Jeśli jest duża i wypchana w większości kosmetykami, to można odnieść wrażenie, że kobieta dba o siebie lub zależy jej tylko na wyglądzie. Jeśli jednak można znaleźć w niej książkę, to jest to znak, że można z nią porozmawiać na wiele tematów.

2. Włosy

Nie chodzi tu o ich długość, bo to kwestia gustu. Mężczyźni sami bardzo dbają o włosy, a więc oceniają ich stan u kobiet. Zwracają uwagę czy są zadbane, świecące, umyte i zdrowe.

3. Styl

Jest to kolejna kwestia gustu, ale jednak większość mężczyzn woli kobieco ubrane panie. Strój przypominający styl chłopaka lub strój sportowy ma mniejszą ilość zwolenników. Panowie bardziej wolą styl elegancki, ale seksowny.

4. Postawa

Mężczyźni zwracają uwagę na sposób w jakim kobieta siedzi. Zgarbiona postawa sprawia, że panie tracą na atrakcyjności. Wyprostowana kobieta sprawia wrażenie smuklejszej, wyższej i pewniejszej siebie.

5. Chód

Jeśli kobieta stąpa pewnym krokiem i ma szybki chód, to pokazuje tym samym, że jest pewną siebie osobą. Taka, która chodzi wolno, to ukazuje pewną nieśmiałość i niepewność.

6. Usta

Wielkość ust nie jest taka istotna, jak się może każdemu wydawać. Mężczyzna bardziej zwraca uwagę na miny, jakie kobieta ukazuje. Jeśli jest uśmiechnięta, to facet automatycznie stanie się bardziej otwarty, a jeśli zauważy u kobiety grymasy i nadąsanie, to marne szanse, że będzie chciał ją bardziej poznać.

7. Uśmiech

Jak już wyżej jest wspomniane, przez uśmiech mężczyzna staje się bardziej otwarty. Dlaczego? Uśmiechnięta kobieta sprawia wrażenie miłej i uprzejmej. Dzięki temu facet czuje się pewniejszy siebie, żeby podejść i porozmawiać, bo wie, że nie zostanie wyśmiany.

8. Podejście

Wygląd to jednak nie wszystko. Można wyglądać niesamowicie, ale co z tego, jeśli kobieta na wszystko jest nastawiona negatywnie? Mężczyzna nie będzie zainteresowany, jeśli każda jej odpowiedź na różne propozycje to „nie”.

9. Koleżanki

Wydaje się to dziwne, ale ma to swój cel. Jeśli widzi, że koleżanki są wulgarne i źle się zachowują, to może wyjść z założenia, że kobieta, którą jest zainteresowany też może taka być.

10. Obcas

Mężczyźni uwielbiają patrzeć na kołyszące się biodra podczas chodzenia na obcasach. Jest to dla nich seksowane.

11. Taniec

Kobieta, która potrafi poruszać się na parkiecie, jest w oczach mężczyzny bardzo atrakcyjna. Panowie szybko zauważają czy kobieta tańczy rytmicznie. Oczywiście we wszystkim musi być umiar, a więc mężczyźni nie lubią zbyt wyzywająco tańczących kobiet.

12. Figura

Z całą pewnością sylwetka to pierwsza rzecz, na którą mężczyźni zwracają uwagę. Każdy z facetów ma inne upodobania, jedni wolą szczupłe i wysokie kobiety, a są i tacy, którzy gustują w nieco pulchniejszych i bardziej zbudowanych. Niemniej jednak nie da się ukryć, że figura kobiety to pierwsza z cech, którą mężczyźni biorą pod uwagę. 

13. Stopy

Wielu mężczyzn przyznaje, że koiece stopy to jedna z rzeczy, na którą szczególnie zwracają uwagę. Szczególnie małe, zgrabne i zadbane stopy wyjątkowo cieszą się powodzeniem u facetów. 

ZOBACZ TAKŻE: Te kobiety to najgorsze żony!

 

Udostępnij: