5 rad, których para nie bierze na poważnie

Wszędzie można znaleźć porady, które wyjaśniają, że związek nie należy do najłatwiejszych relacji, ale stosując się do pewnych zdrowych rad, można polepszyć życie z drugą osobą. Większość ludzi jednak nie bierze tych rad poważnie. Z czasem dochodzi do konfliktów, które są powodem rozstania. Warto zatem zapamiętać pewne rady, które mogą pomóc.

Nikogo nie udawaj i mów prawdę

Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy spotykać się z kimś, kto nie jest sobą? Oczywiście, że nie. Każdy chce być w związku z osobą, która jest autentyczna i szczera. Chce pokazać siebie takim, jakim jest. Jeśli ktoś nie akceptuje Twojego prawdziwego charakteru, to jest to sygnał, że nie jesteście sobie po prostu pisani. Udawanie kogoś innego nikomu nie wyjdzie na dobre.

Nie śpiesz się

Nikt nie chce czuć się samotny, ale pośpiech nie jest najlepszym wyjściem. Związek nie polega jedynie na braku samotności. Decydując się na głębszą relację z drugą osobą warto na początku zastanowić się, jak czujemy się z tym wszystkim i czy chodzi jedynie o samotność, czy chcesz tworzyć z tą osobą wspólną przyszłość.

Nie udawaj, że nie ma problemu

Dużo zakochanych osób czuje i wie, że dzieje się coś złego, ale woli udawać, że wszystko jest dobrze. Takie podejście sprawia jedynie, że dana osoba cierpi i nie czuje się szczęśliwa. Jeśli widzisz, że dzieje się coś złego, to nie zostawiaj tego bez działania. Pamiętaj jednak, że nie zawsze jesteśmy w stanie naprawić problem, a więc należy wiedzieć kiedy odpuścić i zadbać o siebie.

Nie zapominaj o sobie

W czasie kryzysu naturalne jest, że chcemy pomóc swojej drugiej połówce. Nie można jednak zapominać o samym sobie i poświęcić wszystko dla drugiej osoby. Takie zachowanie często kończy się cierpieniem, ponieważ partner, który ma problem, zrezygnuje z tego, co obecnie nie jest mu potrzebne – czyli związek.

Czasami warto być egoistycznym

Oczywiście nie chodzi o żałowanie czegoś drugiej osobie, ale o zdrowy egoizm, który pozwala każdej ze stron samodzielnie się rozwijać. Miłość jest ważna, ale to nie oznacza, że musimy porzucać nasze zainteresowania i hobby dla drugiej osoby. Każdy powinien mieć czas dla siebie. Taki zdrowy egoizm ma też miejsce, kiedy w związku tak naprawdę nie czujemy się szczęśliwi, a partner ciągle nas rani.

+
Udostępnij: