Wiele elementów wpływa na rozwój związku i miłości. Nieraz zdarza się, że emocje wygasają, ale brakuje nam odwagi, aby zakończyć relację. Nasze zachowanie jednak się zmienia, przez co ranimy swojego partnera. Taka sama sytuacja dzieje się na odwrót. To partner utracił swoją miłość, a jego nastawienie jest zupełnie inne, przez co nieustannie cierpimy. Jakie sygnały świadczą zatem o tym, że tkwimy w związku bez miłości?

Nie chce się kłócić

Wydawać by się mogło, że jest to dobry sygnał. W rzeczywistości jednak oznacza to obojętność. Osoby, które żywią do siebie jakiekolwiek emocje, mimo woli podejmą się dyskusji, co z czasem może rozrosnąć się do rozmiarów kłótni. Partner, który jednak już nie czuje tego samego, będzie całkowicie obojętny na jakiekolwiek uwagi lub problemy.

Wszystko go irytuje

Twój partner zaczął negatywnie reagować na rzeczy, które wcześniej mu nie przeszkadzały. Musisz dosłownie chodzić na paluszkach, aby nie wywołać u niego złości. Nie masz pojęcia, co w tym momencie może źle na niego wpłynąć, a więc wolisz zachować ostrożność. Mimo wszystko i tak dochodzi do irytacji i negatywnego nastawienia do wszystkiego.

Długoterminowe plany odeszły w zapomnienie

W każdej relacji para stara się coś zaplanować. Tworzą krótko i długoterminowe cele, które następnie krok po kroku wspólnie osiągają. Partner, który już nie kocha, nie przejmuje się takimi sprawami. Skupia się jedynie na tym, co może się wydarzyć w następnym tygodniu, ale z pewnością nie chce robić planów na dłuższą metę.

Starania tylko z jednej strony

Każdy posiada inną osobowość, a swoje uczucia okazujemy na różne sposoby. Nie zmienia to jednak faktu, że osoba, która kocha, będzie nieustannie się starać. Partner, który nie chce nawet kiwnąć palcem, zdecydowanie utracił swoje uczucia w stosunku do ciebie. W związku jesteś jedyną osobą, która jeszcze się stara.

Widoczne zmęczenie

Partner bez miłości jest tak naprawdę zmęczony udawaniem. Czuje się nieszczęśliwy, a jego zachowanie całkowicie się zmieniło. Brakuje tej radości i energii, która kiedyś wypełniała wasz wspólny dzień. Widoczne są zmiany we wszystkim i masz wrażenie, że nie jest już tą samą osobą. Jest to jawny sygnał, że jego uczucia zniknęły.

Nie chce rozmawiać

Każda próba rozmowy kończy się niczym. Partner unika wymiany zdań i zawsze ma ważniejsze rzeczy do zrobienia niż omówić z tobą pewne kwestie. Nie podejmuje się z tobą rozmów, jednak z innymi bardzo chętnie rozmawia.

Wzdychanie

Każdy czasami musi sobie westchnąć – jest to sygnał przygnębienia, frustracji lub znudzenia. Jeśli jednak nasz partner robi to bardzo często, szczególnie w naszym otoczeniu, może być to sygnał, że jest już tym wszystkim zmęczony. Nie chce już się starać ani próbować.

Ważne daty przestały mieć znaczenie

Rocznice, urodziny, ważne wydarzenia. To wszystko w związku ma pewne znaczenie i każda ze stron stara się świętować takie daty. Wszystko się jednak zmienia, kiedy dla partnera takie daty przestały mieć znaczenie. Jeśli nie czuje wyjątkowości w tych dniach, to również nie czuje wyjątkowych uczuć w stosunku do ciebie.

Inni stają się ważniejsi

Masz wrażenie, że twój partner przestał poświęcać ci wystarczająco dużo czasu. Zaczął natomiast coraz więcej wolnego czasu spędzać ze znajomymi. Przyjaciele zajęli pierwsze miejsce na liście jego priorytetów. Chętniej poświęca im czas i spędza z nimi każdą wolną sekundę.

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img