Gdy dochodzi do rozstania z osobą, którą kiedyś bardzo kochaliśmy, emocje są tak silne, że potrafimy popełnić wiele błędów. Niektórych rzeczy pod żadnym pozorem nie powinniśmy robić, gdy kończy się związek. Dowiedz się, czego lepiej unikać w takiej sytuacji.

  Nie błagaj go o miłość

  Nawet jeśli bardzo kochałaś, po rozstaniu nigdy nie błagaj swojego partnera, by wrócił. Takie zachowanie pokazuje, że jesteś słaba, podatna na zranienie i nie poradziłaś sobie z zakończeniem związku. Gwarantujemy, że później będziesz tego żałować i być może nawet „znienawidzisz się” za to.

  Nie próbuj odzyskać go za wszelką cenę

  Wciąż szukasz kontaktu z byłym, dzwonisz do niego, wysyłasz wiadomości, „przypadkiem” na niego wpadasz. Nie dajesz mu przestrzeni, osaczasz go, ponieważ próbujesz go odzyskać. Nie potrafisz pogodzić się z jego utratą i chcesz żeby do Ciebie wrócił. Lepiej tego nie rób! Nie zmusisz nikogo do miłości i jeśli druga osoba nie będzie tego chciała, to Twoje wysiłki i tak pójdą na marne.

  Nie bądź na każde jego zawołanie

  Jesteś na jego każde wezwanie, mimo tego, że się rozstaliście. On wciąż traktuje Cię jako opcję rezerwową, a ty dajesz się wykorzystywać. Nie rób tego! Wyznacz granice Waszej znajomości lub całkiem utnij kontakt i nie rób niczego wbrew sobie.

  Zobacz także: Rzeczy, o które nigdy nie powinnaś prosić swojej drugiej połówki

  Przestań żyć wspomnieniami

  Niektórzy po rozstaniu szybko do siebie do chodzą, a inni przez długie miesiące cierpią, tęsknią i rozpamiętują wspólne chwile. Nie potrafisz się pogodzić z rozpadem Waszej relacji i zatracasz się we wspomnieniach. Jeśli chcesz dość do siebie i ruszyć dalej, musisz się od tego odciąć. Pozbądź się pamiątek, wspólnych zdjęć, starych wiadomości- to pomoże Ci rozliczyć się z przeszłością.

  Nie szukaj na siłę nowego partnera

  Po rozstaniu bardzo szybko rzucasz się objęcia innego. Na siłę szukasz nowego partnera i bez zastanowienia wchodzisz w kolejny związek. To nie najlepszy pomysł! Daj sobie czas, aby ochłonąć i dojść do siebie. Zajmij się sobą, pogódź się z tym co czujesz i zaakceptuj nową sytuację. Spróbuj się w niej odnaleźć i odzyskać równowagę. W przeciwnym razie nowa relacja będzie po prostu nieskutecznym lekarstwem na ból rozstania.

  Nie kontaktuj się z jego nową partnerką

  Po rozstaniu warto całkowicie odciąć się od byłego partnera. Poza tym, że nie powinnaś się z nim kontaktować, warto unikać spotkań także z jego nową dziewczyną. Zdecydowanie nie przysłuży się to niczemu dobremu.

  Udostępnij:

  Sklep