Niemal każdy z nas choć raz miał złamane serce. Chociaż związek z byłym chłopakiem już dawno za Tobą, wciąż nie możesz ruszyć naprzód. Jak zapomnieć o byłym partnerze i raz na zawsze wyleczyć swoje skołatane serce?

Jak poradzić sobie ze złamanym sercem? Nie jest to niestety tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Zdradzamy jednak cztery proste kroki, które mogą w tym pomóc.

Jak zapomnieć o nieudanym związku?

1. Zerwij kontakt z byłym

Zdarza się tak, że partnerzy rozstają się ze sobą, ale nadal utrzymują ze sobą kontakt. Gdy rozstanie przebiega w przyjacielskiej atmosferze i oboje jesteście świadomi, że nie była pisana Wam wspólna przyszłość, nie ma nic złego w tym, że raz na jakiś czas spotkasz się z byłym, czy wymienisz kilka grzecznościowych SMS-ów i telefonów. Zdecydowanie gorzej jest, gdy wciąż żywisz do byłego chłopaka uczucia, a on w przeciwieństwie do Ciebie, nawet o Tobie nie myśli.

Chociaż jest niezwykle trudne, wykasuj jego numer z telefonu i wyrzuć ze znajomych na portalu społecznościowym. Gdy nie będziesz widzieć, jak dodaje zdjęcia, na których uśmiecha się w towarzystwie innych osób, będziesz zdecydowanie spokojniejsza.

2. Pogódź się z rzeczywistością

Rozstanie z osobą, która darzyło się uczuciem, jest oczywiście niezwykle przykre. Nie jedna z nas będąc w zwiazku, oczami wyobraźni widziała siebie i swojego partnera na ślubnym kobiercu. Warto jednak uświadomić sobie, że to już tylko przeszłość. Pomyśl, że tak miało być i zapewne los przygotował dla Ciebie coś dużo bardziej wartościowego.

3. Zacznij spotykać się z innymi osobami

Po rozstaniu wiele osób wylewa morze łez z tęsknoty za swoim ukochanym. Scena niemal jak z amerykańskiego filmu, niestety wyjątkowo realistyczna. Lekiem na złamane serce często jest także nowa miłość, jednak jak wiadomo, nie można na siłę szukać nowego partnera. Zacznij częściej spotykać się z przyjaciółmi i znajomymi. Towarzystwo życzliwych Ci osób zdecydowanie będzie tym, co jest Ci najbardziej potrzebne.

4. Korzystaj z życia

Złamane serce boli, mimo wszystko weź się w garść i nie roztrząsaj tego, co było. Poza klasyczną wizyta u fryzjera i zmianą fryzury, spróbuj zrobić coś, czego dotychczas nie próbowałaś, albo na co nie miałaś zbyt dużo czasu. Zwykły wyjazd w góry na kilka dni, aby oczyścić umysł, albo coś bardziej ekstremalnego, co podniesie Twój poziom adrenaliny.

Udostępnij:

Sklep