8 oznak, że jesteś w związku z narcyzem! Uciekaj!

Narcyz to osoba uwielbiająca sama siebie, o zawyżonej samoocenie i przekonana o własnej wyjątkowości. Jest tak bardzo skoncentrowany na sobie, że nie zwraca uwagi na nikogo innego, ani na potrzeby i uczucia drugiej osoby. Chętnie manipuluje, kłamie i oszukuje, dlatego relacja z nim jest bardzo trudna… Jak rozpoznać narcyza? Przedstawiamy osiem rzeczy, które usłyszysz będąc z nim w związku.

Związek z narcyzem to bolesne doświadczenie…

Związek z narcyzem zwykle jest trudnym i bolesnym doświadczeniem. Jego początki bywają magiczne, narcyz za wszelką cenę chce zdobyć partnera lub partnerkę, zabiega o względy, robi wszystko, żeby utrzymać relację. Gdy już osiągnie swój cel, zmienia się nie do poznania. Chętnie manipuluje, kłamie i oszukuje, stosuje przemoc psychiczną i terroryzuje swoją ofiarę. Jak go rozpoznać? Narcyz często stosuje pewne zwroty!

8 rzeczy, które usłyszysz w związku z narcyzem

Oto osiem często używanych przez narcyzów zwrotów i ich prawdziwe znaczenie.

Kocham Cię…

mieć, posiadać, wykorzystywać i Tobą manipulować, przyciągać Cię i odpychać, kiedy tylko zechcę. Moje uczucia nie mają nic wspólnego z prawdziwą miłością, tak naprawdę jestem zakochany tylko w sobie.

Zrobiłbym dla Ciebie wszystko

Ale nie zrobię, ponieważ w naszym związku nie panuje równowaga. Ja wciąż biorę, a Ty od siebie dajesz. Chce żebyś się dla mnie poświęcała i dawała całą siebie. Nasza relacja nie jest oparta na równości, szacunku i lojalności, i dobrze mi z tym.

Przesadzasz

Uważam, że przesadzasz i niepotrzebnie wyolbrzymiasz problemy. Tak naprawdę nie zauważam Cię i nie zwracam uwagi na Twoje potrzeby i pragnienia. Nie chce się wczuwać w Twoje położenie, a Twoje uczucia i emocje mnie nie obchodzą.

Oszalałaś

Chce żebyś przestała sobie ufać i zaczęła w siebie wątpić. To sprawi że Twoja samoocena i poczucie własnej wartości spadnie i jeszcze bardziej się ode mnie uzależnisz. Będę mógł Cię kontrolować i manipulować Tobą na wszystkie sposoby.

Jesteś za bardzo zazdrosna

Wszystko, co podejrzewasz, ma swoje uzasadnienie w rzeczywistości, ale nigdy się do tego nie przyznam. Gdy zechce, wymienię Cię na lepszy model. Tymczasem powinnaś mi się podporządkować i być wdzięczna za to, ze chce z Tobą być.

Masz problem z zaufaniem

Im bardziej czujesz się osłabiona, tym mniej prawdopodobne, że spróbujesz ode mnie uciec. Tak naprawdę nie zasługuję na Twoje zaufanie, ponieważ jestem zakłamany, fałszywy i dwulicowy. Często mijam się z prawdą i oszukuje dla własnych korzyści.

Nie chodzi o Ciebie, tylko o mnie

Zawsze i wszędzie chodzi tylko o mnie. Jestem przekonany o własnej wyjątkowości i ogromnych potencjale oraz możliwościach. Nie liczę się z Tobą, nie szanuje Cię i na każdym kroku okazuje swoją wyższość.

Nikt by Ci nie uwierzył

Na pozór jestem idealnym partnerem, czułym, kochającym, uprzejmym i kulturalnym. Nikt nie zna mojego prawdziwego oblicza. Odizolowałem Cię od innych, skłóciłem z bliskimi, sprawiłem, że czujesz się wyobcowana i samotna. I tak nikt by Ci nie uwierzył w to jak naprawdę wygląda nasz związek.

ZOBACZ TAKŻE: Związek z narcyzem nie należy do najłatwiejszych

Udostępnij: