5 zachowań, które krok po kroku niszczą Twój związek!

Pewne zachowania mogą spowodować rozpad nawet najbardziej trwałej relacji między dwojgiem ludzi. Jeśli nie chcesz, żeby Twoja relacja się rozpadła, lepiej się ich wystrzegaj!

Te zachowania to przepis na rozstanie

Związek partnerski tworzy dwoje ludzi, którzy powinni darzyć się miłością, szacunkiem i uwagą. Jednak w praktyce sprawy czasem przyjmują inny obrót. Zdarza się, że partnerzy nie zdają sobie z tego sprawy, że na co dzień popełniają pewne błędy i zachowują się w sposób, który krok po kroku niszczy ich relację.

5 zachowań, które krok po kroku niszczą Twój związek!

Dajesz więcej, niż otrzymujesz

Związek, w którym nie ma równowagi pomiędzy braniem i dawaniem, nigdy nie będzie szczęśliwy. Gdy jedna osoba daje od siebie wszystko, nie otrzymując nic w zamian, bardzo szybko się wypali. Przedkładanie potrzeb swojego partnera nad własne, zapominanie o sobie i nadmierne poświęcanie się relacji, nie skończy się dobrze dla żadnej ze stron.

Zmieniasz partnera na siłę

Zwykle ma to miejsce, gdy pierwsze zauroczenie partnerem mija. Wtedy przestajemy go idealizować i zaczynamy dostrzegać jego wady, a pewne nawyki i przyzwyczajenia coraz bardziej nam przeszkadzają. Zmienianie kogoś na siłę i próba dopasowania go do swoich oczekiwań wbrew wszystkiemu, to duży błąd. Jeśli nie potrafimy w pełni zaakceptować tego, jaki naprawdę jest nasz partner, to nie wróży dobrze relacji.

Konkurujesz i nieustannie walczysz z partnerem

Ciągłe nieporozumienia i walka o to, kto tym razem ma rację, niezdrowa rywalizacja i nieustanne konkurowanie z partnerem, to prosty przepis na rozpad związku. Gdy równowaga w związku i partnerstwo zostają zachwiane, a jeden z partnerów dąży do totalnego przejęcia władzy w związku, to oznaki, że w relacji źle się dzieje.

Nie okazujesz i nie otrzymujesz szacunku

Bez szacunku nie sposób tworzyć udanego, trwałego i szczęśliwego związku. To odzwierciedlenie wzajemnego traktowania się przez partnerów. Liczenie się z drugą osobą, akceptowanie jej poglądów i zachowania, okazywanie zrozumienia i uwagi. Jeśli w waszym związku tego brakuje, jedno z Was lub oboje nie okazujecie sobie szacunku, lekceważycie, krytykujecie, wytykacie błędy lub myślicie tylko o sobie, to łatwo zniszczycie swoją relację.

Stosujesz bierną agresję

Czasem przeszkadzają nam jakieś zachowania lub nawyki partnera. Zamiast mu o tym otwarcie powiedzieć, pozwalamy żeby narastała w nas frustracja. Zaczynamy stosować wobec niego bierną agresję. Może przejawiać się obrażaniem się, fochami, cichymi dniami, cynicznymi lub złośliwymi uwagami, kpinami, poniżaniem, czy lekceważeniem partnera. Takie zachowania są krzywdzące i nie pozostają bez wpływu na związek.

ZOBACZ TAKŻE: Rywalizacja i dominacja w związku! Jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij: