Częste współżycie skraca życie. Tylko w tej pozycji można się kochać!

Z pewnością dla wielu z nas stwierdzenie, że częste współżycie może prowadzić do śmierci jest absurdalne. Tym bardziej, że doskonale wiemy, że podczas stosunku w naszym ciele uwalniane są hormony szczęście, które bardzo dobrze wpływają na nasz organizm. Jak się okazuje nie zawsze to wiedziano, a co więcej były i takie teorie, mówiące o tym, że częste współżycie skraca życie i seks dozwolony był tylko w jednej pozycji!

Częste współżycie prowadzi do śmierci? Średniowieczne przekonanie...

Teoria i przekonanie, że zbyt częste współżycie prowadzi do śmierci popularne było w średniowieczu. Wówczas to religia odgrywała główna rolę w postrzeganiu miłości, bliskości i pożądania. Wierzono, że tylko człowiek, który jest czysty i nie odczuwa podniet może osiągnąć zbawienie.

W średniowieczu lekarze byli przekonani, że zdrowie ludzi zależne jest od równowagi flegmy, krwi i czarnej i żółtej żółci. Natomiast podczas częstego współżycia może dojść do wysychania organizmu, utraty włosów, problemów z płucami i sercem, a także niewydolności nerek. Przytaczano wówczas historię mnicha, który przez pożądanie kobiet, zmarł z powodu skurczenia mózgu i wyniszczonych oczu.

Nieco inne podejście posiadano względem kobiet. Uważano bowiem, że współżycie wytwarza ciepło, które ocieplenie oziębłej natury kobiety. Tyczyło się to oczywiście wszystkich kobiet oprócz prostytutek, u których natomiast doszukiwano się problemów z zajściem w ciążę w ich gładkich łonach, które miały problem z utrzymaniem nasienia.

W średniowieczu ogromny wpływ na życie seksualne ludzi miał kościół. Wyznaczane były nieczyste dni, podczas których partnerzy mieli zakaz uprawiania miłości. Nie wolno było kochać się w niedziele, święta, a także w sześć tygodni Wielkiego Postu. Według kościoła dopuszczana była tylko jedna pozycja- na misjonarza. Żyto w przekonaniu, ze inne pozycje doprowadzały do rozpusty i wyniszczenia organizmu.

Małżonkowie zobowiązani byli do współżycia na żądanie. Istniało jednak 12 powodów, dla których któryś z małżonków mógł odmówić współżycia ze swoim partnerem:

1. Kiedy prawa żądającego są zawieszone z powodu cudzołóstwa.

2. W ciągu dwóch miesięcy bezpośrednio po ślubie.

3. Gdy współżycie jest poważnie szkodliwe dla zdrowia.

4. Kiedy żądający jest szalony.

5. Kiedy mąż nie może oddać się bez osłabienia swojego ciała.

6. Podczas menstruacji.

7. Kiedy płód byłby zagrożony.

8. W świętym miejscu.

9. Ze względu na pokrewieństwo (czyli małżeństwo jest kazirodcze). 

10. Jeśli mąż chce popełnić sodomię. 

11. Jeśli małżonkowie są spokrewnieni duchowo (i dlatego nie powinni byli zawierać małżeństwa). 

12. Jeśli ciężarna żona jest bardzo blisko terminu porodu i uważa, że współżycie zagrażałoby dziecku.

ZOBACZ TAKŻE: Co zwiastuje zdradę?

Udostępnij: