Związek „na pocieszenie”? Sprawdź, czy myśli o Tobie na poważnie

Jesteś w związku, ale wciąż myślisz, że Twój ukochany tak naprawdę Cię nie kocha, bo jego głowę i serce zaprząta jego była? Zamiast zastanawiać się, czy jesteś dla niego tylko opcją na pocieszenie, czy tzw. przeczekanie, zobacz, co może świadczyć o tym, że wcale nie traktuje Ciebie poważnie.

Kochasz go i zrobisz dla niego wszystko? Co, jeśli on wcale nie odwzajemnia Twoich uczuć i tak naprawdę jedyne, o czym myśli, to jego była? Po rozstaniu mężczyźni często angażują się w nowe związki, jednak nie traktują ich wówczas poważnie. Jak upewnić się, że wcale nie jesteś dla niego tylko „jedną z opcji”?

Czy jesteś w związku „na pocieszenie”?

Mówi o byłej -

Faktycznie, kończąc pewien rozdział w swoim życiu, nie da się od niego odciąć z dnia na dzień, ale przynajmniej warto próbować. Gdy Twój partner niemal codziennie nawiązuje w rozmowie do swojego byłego związku, oznacza to, że jeszcze o nim nie zapominał i ciężko mu będzie rozpocząć nowy etap. Często słyszysz: „moja była inaczej…” albo „moja była mówiła, że…”? Zastanów się, czy warto w ogóle dalej brnąć ten związek.

Porównuje Cię z byłą -

To, że Twój facet czasem wspomina o byłej, która niezaprzeczalnie była częścią jego życia, można na to czasem przymknąć oko, jednak porównania do niej, są niezwykle bolesne. Żadna z nas nie chce słyszeć, że była dziewczyna „całowała go z większą namiętnością” czy „zdecydowanie lepiej wyglądała w czerwonym kolorze”.

Jest zbyt entuzjastyczny -

Oczywiście zdarza się tak, że po zakończeniu związku mężczyzna szybko zakochuje się w innej kobiecie i uczucie to jest jak najbardziej szczere. Warto się jednak uważnie przyjrzeć temu, czy partner nie jest zbyt entuzjastycznie nastawiony do nowej relacji. Czerwona lampa powinna zapalić się np. gdy po paru tygodniach znajomości już zechce z Tobą zamieszkać, zacznie planować wspólną przyszłość i dzieci, czy poprosi Cię o rękę.

Zobacz także: Te błędy najczęściej popełniają faceci w łóżku! Warto ich unikać

Nie chce zbliżeń -

Twój partner unika kontaktu fizycznego? Ty pierwszawychodzisz z inicjatywą zbliżenia, a gdy już dojdzie do stosunku, nie czujesz, że z jego strony jest to szczere? Wnioski powinny nasunąć się same.

 

Udostępnij: