Nigdy nie błagaj o miłość…

Czasem kochamy kogoś, kto nie odwzajemnia naszych uczuć. Poświęcamy się, oddajemy całego siebie, jesteśmy w stanie zrobić wszystko dla tej osoby. Rozpaczliwie pragniemy z kimś być i nie potrafimy zaakceptować odrzucenia. W końcu porzucamy swoją godność i zaczynamy żebrać o uczucia… Jednak miłość jest, albo jej nie ma. O prawdziwą miłość nie trzeba na siłę zabiegać, a o szczere uczucie nigdy nie powinno się błagać. Dlatego nie proś o czyjeś zainteresowanie, uwagę, czas, ani tym bardziej o uczucia. Nigdy nie błagaj o miłość!

  Dlaczego nie warto sobie tego robić?

  O prawdziwą miłość można walczyć, jednak nigdy nie powinno się o nią błagać. Jeśli musisz prosić o uczucie, oznacza to, że jest ono jednostronne i druga osoba go nie odwzajemnia. Nie stworzysz związku bez chęci i zainteresowania drugiej strony. Zasada jest prosta: do tanga zawsze trzeba dwojga…

  ***

  Gdy ktoś nie jest Tobą zainteresowany, ignoruje Cię, nie okazuje Ci uwagi, ani troski, czy źle Cię traktuje, to wymuszanie na nim uczuć, po prostu nic nie da.

  ***

  Jeśli czujesz że nie jesteś dla kogoś priorytetem, a jedną z wielu opcji, jesteś niedoceniany, nieważny i nieszanowny, zrób coś dla siebie: odejdź.

  ZOBACZ TAKŻE: Kiedy zaczyna się zdrada? Dzieje się to wcześniej niż myślisz

  ***

  Zachowaj swoją godność, podnieś głowę, odwróć się i pozostaw to za sobą. Uwolnij się od ludzi, którzy mają na Ciebie taki wpływ. To zagraża Twojej wewnętrznej sile i równowadze. Unikaj toksycznych relacji, które nie przyniosą Ci niczego dobrego.

  ***

  Trzymaj się z dala od takich osób, skup się na sobie i zacznij żyć swoim życiem. Początkowo będzie to bolesne, ale po jakimś czasie uwolnisz się od nieodwzajemnionej miłości. Wkrótce podziękujesz sobie, że to dla siebie zrobiłeś.

  ***

  Pamiętaj o najważniejszym: jeśli nie kochasz samego siebie, to trudno będzie Ci znaleźć prawdziwą miłość. Dlatego nigdy nie uzależniaj siebie, swojego samopoczucia, ani własnej wartości od innych ludzi. Jeśli będziesz to robić stracisz do siebie szacunek.

   

   

  Udostępnij: