Kobiety zdradzają częściej niż mężczyźni. Badania mówią same za siebie

Chociaż każdy z nas odpowiedziałby, że to mężczyźni zdradzają częściej niż kobiety, to jak się okazuje, badania przeczą tym przekonaniom. Okazuje się bowiem, że to płeć piękna częściej dopuszcza się zdrady. Dlaczego to panie częściej decydują się na niewierność?

Na temat zdrady powstało wiele stereotypów. Głównie mówi się, że to mężczyźni zdradzają swoje partnerki kierowani żądzą pożądania. Kiedy jednak zdradza kobieta, zazwyczaj mówi się, że zakochała się na zabój i na pewno musi być to relacja romantyczna, a nie zwykły skok w bok.

Nie da się ukryć, że istnieją różnice pomiędzy zdradą kobiety i mężczyzny, jednak nie wszystkie są związane z powtarzanym stereotypami. Mężczyźni bardzo często dopuszczają się zdrady ze względu na kryzys wieku średniego. Wówczas odczuwają lęk przed mijającym czasem i tym samym chcą zrobić coś więcej i przy tym się dowartościować. Kobiety mają natomiast inny system wartości i takie zachowanie nie mają u nich miejsca.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego mężczyźni zdradzają? Ekspert wyjaśnia przyczyny niewierności!!

Dlaczego kobiety zdradzają swoich partnerów?

Najczęściej kobiety dopuszczają się zdrady, gdyż czują się w związku niedowartościowane. Kiedy mają wrażenie, że ich partner przestał się nimi interesować, częściej decydują się na nową przygodę, która dostarczy im wrażeń i pozwoli, aby znów poczuły się kobieco. Zdradzają, bo czują się samotne i potrzebują kogoś, kto będzie dla nich wsparciem.

Według najnowszych ustaleń to kobiety muszą bardziej walczyć z pokusą skoku w bok niż mężczyźni. Najczęstszym powodem ich niewierności jest fakt, że nudzą się rutyną w sypialni i potrzebują nowych bodźców.

Niewierność to także wyrzuty sumienia. Mężczyźni potrafią doskonale oddzielić sferę erotyczną od emocjonalnej. Kobiety mają z tym jednak większy problem. Sumienie może dręczyć je bardzo długo po skoku w bok. Jednak warto wziąć pod uwagę, że kobiety nie mają wcale mniejszego libido od mężczyzn i nie są stworzone wyłącznie do życia w monogamii.

Kobiety nie lubią seksu mniej niż mężczyźni, ale nudzą się seksualną rutyną - twierdzi antropolożka Wednesday Martin.

Co więcej, bycie w długotrwałym związku osłabia pożądanie seksualne kobiet bardziej niż mężczyzn.

Teraz badacze rozważają możliwość, że kobiety po prostu potrzebują różnorodności i nowych doświadczeń seksualnych bardziej niż mężczyźni - twierdzi Martin.

Najważniejsza w tym wszystkim jest rozmowa. Ważne, aby kobiety nauczyły się szczerze rozmawiać ze swoimi partnerami o potrzebach seksualnych. Dzięki temu uda się im uniknąć nudy, która niemal zawsze wkrada się do związków z wieloletnim stażem.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego kobiety zdradzają swoich partnerów? 5 powodów

Udostępnij: