Świat nie stanął w miejscu i idzie do przodu. Pokolenie Z wprowadza coraz to nowsze trendy, a jednym z nich jest między innymi "Apocalypsing". Chociaż nazwa może być myląca, oznacza to formę specyficznego w pewnym sensie randkowania. Mimo iż wiele osób może uznać, że relacje takie są ciekawe, mogą nieść ze sobą także wiele pułapek.

  Słowo "apocalypsing" pochodzi od angielskiego słowa "apocalypse", które tłumaczyć można jako katastrofę czy końcówkę.

  Apocalypsing w dzisiejszych czasach najczęściej przypisywany jest do relacji międzyludzkich, które zachodzą pomiędzy tzw. Pokoleniem Z. Osoby te żyją intensywnie i nie chcą tracić czasu na zbędne poznawanie się. Chcą przeżywać wszystko tu i teraz, dlatego decydują się na związek czy romantyczną relację w bardzo intensywny sposób. Z pozoru relacja taka wydaje się idealna, jednak może w krótkim czasie ulec rozpadowi.

  Relacja ta charakteryzuje się szybkim rozwojem związku, w którym partnerzy niemal od razu decydują się na poważne kroki np. wspólne mieszkanie, ślub czy nawet dzieci. Sądzą, że są na to wszystko gotowi, jednak po tak intensywnym i szybkim zaangażowaniu, uczucie pomiędzy nimi lub u jednego z partnerów może się wypalić.

  Może to odnosić się do sytuacji, w której relacja kończy się niespodziewanie i z trudem, ale także do momentu, w którym partnerzy ujawniają swoje najgłębsze tajemnice i uczucia, co w krótkiej perspektywie wydaje się być romantyczne, ale w dłuższej perspektywie prowadzi do kłopotów.

  Dlaczego Apocalypsing może być krzywdzący?

  W takiej relacji zaangażowane są silne emocje, namiętność i silne poczucie połączenia, nierzadko brakuje w niej zdrowych granic, a także realistycznych oczekiwań i zrozumienia. Warto dodać przecież, że związek pomiędzy dwiema osobami wymaga pracy, poświęcenia oraz często także i kompromisów.

  Relacja Apocalypsing można opisać jako taką, która zarówno szybko się rozwija, jak i podobnie szybko i nagle kończy. Często zatem jedno, albo i dwoje partnerów pozostaje zranionych. Czują się odrzuceni, mają w sobie wiele żalu i bólu.

  Zobacz także: LOVE ALERT! Oto sygnały, że twój związek nie przetrwa!

  Udostępnij:

  Sklep