Ta godzina jest idealna do współżycia. Ekspertka wyjaśnia!

W dzisiejszym zabieganym świecie czas ma dla nas ogromne znaczenie. Organizujemy każdą minutę naszego dnia, dążąc do maksymalizacji produktywności i dobrostanu. Jednak nie każdy wie, że nawet nasze życie intymne może korzystać z odpowiedniego planowania. Ekspertka w dziedzinie endokrynologii, Alisa Vitti, podzieliła się fascynującymi wnioskami dotyczącymi optymalnej pory na intymne zbliżenia.

Współżycie o tej godzinie jest najlepsze!

Na podstawie długoletnich badań i obserwacji, Vitti zidentyfikowała konkretną godzinę w ciągu dnia, która sprzyja współżyciu dla obu płci. Godzina 15:00 okazuje się być magicznym momentem, w którym zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą doświadczyć wzmożonego libido i lepszego zgrania ze sobą.

Dlaczego akurat 15:00? Według ekspertki, kluczową rolę odgrywają tutaj naturalne wahania poziomu hormonów w naszym organizmie. Kobiety w tym czasie mają zwiększony poziom kortyzolu, co przekłada się na wyższą czujność i energię. Tymczasem mężczyźni charakteryzują się podwyższonym poziomem estrogenu, co sprawia, że są bardziej emocjonalnie dostępni i skoncentrowani na potrzebach partnerki.

Interesujące jest to, że mężczyźni często preferują poranek dla intymnych zbliżeń, co wiąże się z nocnym wzrostem testosteronu, który wpływa na zwiększenie podniecenia i sprawności seksualnej. Jednak po południu, kiedy poziom testosteronu obniża się, a estrogenu wzrasta, mężczyźni mogą okazać się bardziej empatyczni i wrażliwi na potrzeby partnerki, co może sprzyjać bardziej satysfakcjonującemu współżyciu.

Alisa Vitti podkreśla również, że libido kobiet wzrasta w ciągu około 10 dni po owulacji, co również warto wziąć pod uwagę planując intymne chwile. Warto więc rozważyć dostosowanie swojego harmonogramu miłosnych igraszek do naturalnego rytmu dobowego, aby w pełni cieszyć się bliskością i zwiększyć przyjemność płynącą ze współżycia.

ZOBACZ TAKŻE: 11 powodów, dla których warto częściej współżyć!

Zdjęcie Ta godzina jest idealna do współżycia. Ekspertka wyjaśnia! #1

Co warto wziąć pod uwagę decydując o najlepszej porze na współżycie?

Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę, decydując o najlepszej porze na intymne chwile.

Rano: Energia i świeżość

Poranny seks jest często chwalony za jego zdolność do ustawienia pozytywnego tonu na resztę dnia. Po dobrym nocnym odpoczynku, poziomy energii są wysokie, a ciała są zregenerowane, co może sprzyjać fizycznej bliskości. Ponadto, poziomy testosteronu są wyższe rano, co może zwiększać libido zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Popołudnie: Przerwa na relaks

Choć może wydawać się to mniej tradycyjne, seks popołudniowy może być idealną przerwą od codziennych obowiązków. Dla niektórych osób, które mogą czuć się zmęczone po pracy lub innych zajęciach, krótka drzemka popołudniowa, a następnie intymność może być doskonałym sposobem na relaks i odnowienie więzi z partnerem.

Wieczór: Intymność i bliskość

Wieczór to czas, kiedy wiele par naturalnie skłania się ku intymności. Po zakończeniu dnia, w spokoju i ciszy własnego domu, można znaleźć czas na budowanie bliskości. Seks wieczorem może być również sposobem na rozładowanie stresu i napięcia nagromadzonego w ciągu dnia, a także na wspieranie spokojnego snu.

Kluczowe jest porozumienie

Najważniejsze jest jednak znalezienie czasu, który najlepiej odpowiada obu partnerom. Komunikacja i wzajemne zrozumienie są kluczowe, aby ustalić moment, który sprzyja obu stronom i umożliwia pełne cieszenie się wzajemną bliskością. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy związek jest unikatowy, a to, co działa dla jednej pary, może nie być idealne dla innej.

Udostępnij: