Te zdania, które są sygnałem, że mężczyzna już nie kocha

Wraz z odejściem miłości zmienia się również nasze zachowanie. Zaczynamy wysyłać sygnały, które mają zaalarmować partnera, że coś się dzieje. Jeśli ktoś wie, gdzie patrzeć, to bardzo szybko jest w stanie zauważyć różnicę chociażby w słowach. No właśnie… jakich słów używają i co takiego mówią mężczyźni, którzy już nie kochają?

  1. "Nie wierzę ci"

  Takie zdanie oczywiście jest całkowicie na miejscu, jeśli masz coś za uszami i mężczyzna bez wątpienia to widzi. Problem zaczyna pojawiać się w momencie, kiedy jesteś niewinna, a partner i tak nie potrafi Ci uwierzyć. Powód? Jest to bardzo często spowodowane niepewnością lub próbą dominacji. Partner, który już nic nie czuje, będzie używał tych słów, aby dalej kontynuować kłótnię. W końcu ktoś, kto kocha, będzie starał się chociażby wysłuchać i spróbować zrozumieć.

  2. "Naprawdę Cię kocham"

  Wydaje się niewinne – w końcu jest to wyznanie miłości, ale „naprawdę”? Miłość okazuje się w prostych słowach i czynach. Słowo „naprawdę” jest używane, aby przekonać partnerkę (i być może samego siebie), że w jego sercu nadal płonie miłość.

  Zobacz także: Rzeczy, którymi zazwyczaj uwodzimy mężczyzn!

  3. "Nie mam obowiązku Ci się tłumaczyć"

  Prawda, nikt nie ma obowiązku tłumaczenia się, ale w związku podstawą jest rozmowa. Jeśli partner nie chce opowiadać o swoim dniu, bo czuje się „przesłuchiwany”, to tak naprawdę mało go też interesuje, jak spędziła dzień jego partnerka.

  4. "Przesadzasz"

  W związku bywają momenty, w których coś nam po prostu zrobi przykrość i chcemy o tym porozmawiać, a w odpowiedzi słyszymy „znowu przesadzasz”. Taka odpowiedź sprawia, że zaczynamy czuć się winni, a więc w takiej sytuacji należy na spokojnie przeanalizować sprawę i porozmawiać z partnerem o swoich emocjach i wątpliwościach.

  5. "To Twój problem"

  Takie zdanie jest jednoznaczne z tym, że partner po prostu nie interesuje się naszym problemem. Nie jest przejęty naszymi emocjami oraz nie reaguje, kiedy prosimy go o pomoc. Taka postawa wystarczająco wiele mówi.

  6. "Rób, jak uważasz"

  Brzmi to bardzo podobnie do „To Twój problem”. Oznacza, że partner nie przejmuje się Twoimi problemami i bez znaczenia jest dla niego to, jaką decyzję podejmiesz. Partner, któremu zależy, zawsze będzie starał się pomóc w znalezieniu rozwiązania, a już przede wszystkim będzie chciał wysłuchać i okazać swoje wsparcie.

  7. "Wszystko OK"

  Gdy zauważasz, że Wasza realcja zaczyna się psuć i próbujesz pewne kwestie wyjaśnić ze swoim partnerem, a on zbywa Cię i mówi, że "wszystko przecież jest w porzadku" i "przesadzasz", może to być sygnał, że przestalo mu zależeć, dlatego nawet nie próbuje niczego naprawić. 

  Udostępnij: