Niemiłe i niekomfortowe wydarzenia są tymi, które najbardziej staramy się uniknąć. Nie chcemy, żeby było nam ciężko. Nie chcemy cierpieć. Staramy się robić wszystko, aby prowadzić stabilne i szczęśliwe życie. Okazuje się jednak, że potrzebujemy tych wydarzeń, które są bolesne. Dlaczego?

Nowe znaczenie

Wydarzenia są silnie powiązane z naszymi emocjami. Samo połączenie emocjonalne nie jest jednak wystarczające, aby trwać w tych emocjach. Jeśli nie potrafisz pogodzić się z przeszłością, to jest to sygnał, że pozwalasz swoim emocjom wchłaniać wspomnienia i zmieniać je w ból.

Nie jest to jednak konieczne. Aby nauczyć się żyć z przeszłością, musimy nadać jej nowe znaczenie, które będzie kojarzyło nam się z czymś pozytywnym. Jeśli twoje doświadczenie jest bolesne, to postaraj się znaleźć we wszystkim elementu edukacyjnego. Zaobserwuj coś, co może stać się dla ciebie lekcją na przyszłość.

Nadanie nowego znaczenia wcale nie oznacza, że ból i cierpienie zniknie. Daje to jednak szanse na zmniejszenie intensywności emocji, a dzięki temu będzie można ruszyć naprzód, aby zadbać o swoją przyszłość.

Jak to zrobić?

Proces nadania nowego znaczenia nie jest prostym zadaniem. Szczególnie jeśli robimy to pierwszy raz. Oznacza to, że musimy wykonać więcej pracy, które są podstawą przy zmianie znaczenia wydarzeń. Przede wszystkim musimy stanąć twarzą w twarz ze wszystkimi zakamarkami naszej duszy. Zaakceptować to, że one tam są.

Kolejnym krokiem jest określenie i usunięcie toksyczności w swoim otoczeniu. W innym wypadku negatywne emocje ciągle będą napływały do naszego serca, co spowoduje, że nadal będziemy stać w miejscu.

Następnym krokiem jest przypisanie konkretnych emocji do konkretnych wydarzeń, które trzymają nas w miejscu. Nazwanie tego wszystkiego, co kryje się w sercu, jest ważnym elementem, aby ostatecznie wybrać znaczenie, które nadamy.

Pamiętaj, że cały ten proces nie jest łatwy i krótki, a więc nie bój się rozmawiać z bliskimi na ten temat. Poproś o pomoc, jeśli tego potrzebujesz.

Dlaczego te wydarzenia są potrzebne?

Wszystko, co dzieje się w naszym życiu, stanowi w pewnej formie lekcję. Uczymy się tego, kim jesteśmy. Zdobywamy doświadczenie na przyszłość. Uczą jak kontrolować i zarządzać emocjami, co z kolei pozwala nam na podbudowanie pewności siebie i poczucia własnej wartości. Poznajesz granice, które potrzebujesz wyznaczyć w swoim życiu. Uczysz się tego, co w życiu może ci służyć, a czego unikać.

Bolesne wydarzenia są ciężkim doświadczeniem, ale to w naszych rękach mamy kontrolę nad tym, jak bardzo i w jaki sposób wpłyną one na nasze życie.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img