Marii Czubaszek nie ma już z nami. Sympatyczna i szczera satyryczka, felietonistka, autorka tekstów, potrafiła zaskoczyć kontrowersyjnymi tekstami. Jej wypowiedzi bywały ostre, dosadne, z poczuciem humoru. Podobno parówki popijała campari i wypalała 80 papierosów dziennie. Warto pielęgnować pamięć o tej niezwykłej kobiecie.

Oto kilka rozbrajających cytatów Marii Czubaszek.

1.

„Skoro przed ślubem nie był w moim typie, to i po ślubie nie będzie".

2.

„Moim zdaniem lepiej udawać głupszą. Po pierwsze, jeśli można udawać głupszą, niż się jest, to znaczy, że nie jest się tak całkiem głupią”.

3.

„Czasem jak słucham niektórych ludzi to myślę sobie: Serio? To jest ten plemnik co wygrał…”

4.

„Spanie w jednym łóżku to koszmar! Łóżko może służyć nie tylko do spania, o czym przekonałam się wielokrotnie, ale żeby spać razem?”.

5.

„Mnie się wydaje, że właśnie do tego kobiecie potrzebny jest mężczyzna. Żeby miała na kogo ponarzekać. We wszystkich innych sprawach da sobie radę”.

6.

„Mam taki niski stoliczek, na nim komputer? A kiedyś maszyna do pisania. Piszę jednym palcem, metodą dzięcioła, zawsze jest wielka radość, kiedy znajdę tę właściwą literę".

7.

„Prawdziwej miłości nie zaszkodzi nawet małżeństwo. Z drugiej strony też nie pomoże…”

8.

„Przed ślubem trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a po ślubie trzeba je przymykać. I ja zaczęłam przymykać. Nie na zalety, zalety widzę, ale na wady przymykam".

9.

„Ktoś, kto powiedział, że seks jest przereklamowany, miał rację. I nie mówię tego tylko dlatego, że już jestem stara. Bo ja naprawdę kiedyś byłam młoda. I też tak myślałam".

10.

„Chcę być spalona. Na złość tym wszystkim, którzy zabraniają palić, puszczę dymek jeszcze po śmierci".

 

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img